Facebook Pixel

Безпека дітей та вихованців із системами теплої підлоги

Безпека дітей та вихованців із системами теплої підлоги

Електрика – це звичне явище, сукупність електронів і систем, які змушують їх текти в потрібному для людини напрямі. Воно настільки увійшло в наше життя, що багато хто забуває про його небезпеку. Порушення правил техніки безпеки може спричинити пожежу, коротке замикання, електричні опіки, у важких випадках все може закінчитися сумно.

Дорослі користувачі електроприладів за дотриманням правил безпеки стежать самостійно. Але діти та домашні тварини не знають або через вік не можуть самостійно забезпечувати власну безпеку. Про неї мають подбати дорослі. Як зробити теплу електричну підлогу безпечною для дітей та домашніх улюбленців розповідають наші експерти.

Тепла підлога та діти

Найбільш безпечним варіантом для дитячої кімнати з погляду ураження електричним струмом є резистивні кабелі, які укладені в стягель. Від дитини, домашньої тварини система опалення підлоги відокремлена товстим шаром цементного розчину. Ризик пробою мінімальний.

Але кабельні підлоги випромінюють електромагнітне поле. Тому лікарі не рекомендують ставити їх у дитячих кімнатах. В останніх монтують, зазвичай, ІЧ-плівки. Але всі контакти можуть бути погано ізольовані. Тому при монтажі потрібно приділити цьому особливу увагу.

Крім того, в квартирі існують місця загального користування – ванні кімнати, кухні, балкони, які опалюються за допомогою кабельних теплих підлог. Їх теж слід зробити безпечними для дітей та домашніх улюбленців.

Безпечне використання теплої підлоги – рекомендації експертів

  1. Не використовуйте одножильний кабель для монтажу в дитячій кімнаті. Його кінці повинні сходитися в одному місці, завжди є ризик їх перехрещення.
  2. Кабельна тепла підлога має бути заземлена, підключена до окремого ПЗВ.
  3. Якщо монтуєте ІЧ-плівки, перевірте всі контакти. Вони мають бути якісно ізольовані.
  4. Вибирайте електронні нецікаві для дитини та тварини терморегулятори. Найкращий варіант – прямокутний матовий блок без малюнків, лампочок, світлодіодів, екранів та з функцією «захист від дітей».
  5. Не потрібно встановлювати механічні термостати. Будь-якій дитині хочеться їх покрутити, доторкнутися, а собаці – спробувати на зуб. Особливо якщо батьки чи господар забороняють це робити.
  6. Вибирайте термостати, які управляються з мобільного гаджета за допомогою Wi-fi. Так ви можете самостійно встановлювати температуру теплої підлоги. За будь-якої проблеми з обладнанням, користувач отримує повідомлення.
  7. Продумайте місце встановлення зовнішнього датчика температури. Він не повинен бути на видному місці для тварини чи дитини. Виведіть його в таке місце кімнати, щоб дістатися датчика можна було, лише доклавши певних зусиль – відсунути шафу, тумбочку.

І головне! Не залишайте дітей дошкільного віку без нагляду в кімнаті з увімкненою підлоговою системою опалення. А школярам та підліткам не полінуйтеся розповісти про правила техніки безпеки під час роботи з електричними приладами. Можливо, це доведеться зробити не один десяток разів. Але життя та здоров'я дитини дорожче.

Читайте у нашому блозі:

  • У чому різниця між звичайною теплою підлогою та інфрачервоною теплою плівкою?
  • ТОП-5 матів для теплої підлоги під плитку: огляд найкращих моделей.

Related Posts

Меню