Чому інфрачервоні теплі підлоги – оптимальний вибір для алергіків

Чому інфрачервоні теплі підлоги – оптимальний вибір для алергіків

Алергія – це важка реакція організму на деякі види подразників. Харчові алергени легко виявити та виключити їхню дію на організм.

З інгаляційними – все складніше. Видалити мікроскопічні частинки, які переносяться з пилом, практично неможливо. Особливо сильно страждають пацієнти з алергією на домашній пил у холодну пору року. Поліпшити їх стан може заміна радіаторів центрального опалення на інфрачервоні теплі підлоги.

Причини погіршення стану алергіків узимку

У нашому регіоні опалювальний сезон триває 6 місяців. Основним способом опалення є централізоване водяне. У кімнатах встановлюють один або декілька радіаторів. Стан людей з інгаляційною алергією зазвичай у цей період погіршується.

Чому це відбувається:

  • для обігріву приміщення потрібна циркуляція повітря і радіатори створюють конвекційні потоки. Найдрібніші частинки пилу легко піднімаються та переносяться зі шарами повітря, насичуючи його інгаляційними алергенами;
  • радіатори знижують рівень вологості в приміщенні, що спричиняє сухість слизових оболонок носа та горла, очей. Вони перестають омиватися сльозою, секретом слизових оболонок. Дія алергенів посилюється.

Людина з алергією на домашній пил залишається в патової ситуації. Вимкнути опалення неможливо, як і повністю усунути інгаляційні алергени.

ІЧ-плівки, як фактор для усунення алергії

Інфрачервоні плівки – це карбонова маса, що нанесена на пластикову плівку. Укладається під фінішне покриття, швидко та якісно прогріває підлогу. Остання стає радіатором площею майже всю кімнату.

Як установка ІЧ-підлоги може допомогти алергіку:

  1. Нагріта підлога прогріває одночасно всю площу кімнати. Повітря повільно піднімається до стелі, а при охолодженні опускається вниз. Конвекційні потоки не утворюються. Пил та побутові алергени практично не піднімаються у повітря.
  2. Автономність – власник приміщення може самостійно регулювати температуру у приміщенні. Це запобігає пересиханню повітря, слизових оболонок очей, носа та горла. Органи успішно встигають нейтралізувати алергени. Якою є оптимальна температура для теплої підлоги й на що звернути увагу при її установці читайте в оглядах наших експертів.
  3. При укладанні не потрібні брудні роботи, тому алергік не контактуватиме з будівельними сумішами, їх парами. Стягель хоч і застигає протягом 4 тижнів, але ще довго продовжує виділяти летючі речовини.
  4. ІЧ-підлога не виділяє пил, не створює шумове забруднення.

Крім того, інфрачервоні плівки встановлюються під лінолеумом та ламінатом. За цими покриттями легко доглядати, а алергікам, як правило, доводиться щодня прибирати у приміщенні.

Як вибрати ІЧ-підлогу

Насамперед потрібно визначитися з площею нагрівальних елементів. На інфрачервоні плівки заборонено ставити габаритні меблі. Також їх не укладають під кахельну плитку.

Для сухого приміщення слід вибирати теплу підлогу потужністю 150–180 Вт/м2, для більш вологих або з поганою теплоізоляцією – до 220 Вт/м2.

Алергія – це хронічне тяжке порушення здоров'я. Лікування без мінімізації контакту з потенційним алергеном є неефективним. Тепла інфрачервона підлога є одним із методів полегшити стан пацієнта.

Залишились питання? Читайте статті у блозі. Наші експерти розповідають про особливості різних теплих підлог, їх ефективність. У наступних статтях читайте про захист від перегріву теплої підлоги та важливі моменти під час її монтажу.

Related Posts

Меню