Чому тепла підлога – ідеальний варіант для зимового сезону

Чому тепла підлога – ідеальний варіант для зимового сезону

Опалювальний сезон в Україні за законодавчими нормами починається з 15 жовтня та закінчується 15 квітня. У реальному житті його своєчасний початок і закінчення можна вважати фантастичним успіхом.

Але у квартирах мешканців нашої кліматичної зони стає некомфортно вже наприкінці вересня. І навіть в опалювальний сезон деякі приміщення залишаються холодними – наприклад, ванні кімнати, коридори в деяких будинках не обладнані радіаторами, а мешканці на першому поверсі страждають від підвищеної вогкості. Чому тепла підлога – це ідеальне рішення для міжсезоння та зими розповідають наші експерти.

Чому тепла підлога – це зручно та вигідно

Одна з основних переваг підлогової системи опалення – це незалежність від центрального постачальника послуг. Жодне підприємство «Теплових мереж» не запустить котли до розпорядження місцевого органу самоврядування, а мер міста не підпише розпорядження про початок опалювального сезону.

Крім того, багато багатоквартирних будинків обладнано тепловими лічильниками. І іноді з метою економії мешканці або старша по будинку починає зменшувати подачу тепла, мотивуючи тим, що +18 градусів – це комфортна температура. У деяких випадках простіше встановити теплу підлогу, ніж воювати за дотримання теплових норм у будинку.

Інші причини, чому підлогові системи опалення – це вигідно:

  1. Економічність – встановити кабель, що гріє, або ІЧ-плівки легше і простіше, ніж нарощувати кількість батарей у квартирі.
  2. Ефективність – площа такого «радіатора» — кілька квадратних метрів, іноді десятків метрів залежно від площі приміщення. Нагрівається найхолодніша частина кімнати на рівні ніг людини. Тепла повітряна маса плавно піднімається нагору без створення протягів.
  3. Комфорт – ця прямий наслідок ефективності теплої підлоги. Приказка «тримай ноги у теплі» ніколи не втратить своєї актуальності.
  4. Проста установка – для електричної підлоги не потрібні дозволи, погодження, зміни плану квартири. Монтаж кабельних систем передбачає певний мінімум брудних робіт, а інфрачервоні плівки монтуються на суху. Підлогу будь-якого виду на підготовлену основу можна встановити максимум за добу.
  5. Простота обслуговування – водяна тепла підлога потребує уваги сервісної організації та господаря. Але вони монтуються на етапі організації повної системи опалення в будинку, встановлюються помпи, обладнання, що підкачує теплоносій. Електричну ж теплу підлогу потрібно лише правильно встановити та увімкнути до мережі. Сервісне обслуговування полягає у витиранні пилу з термостата.
  6. Естетичність – радіатори важко сховати. А встановлення термоекранів, решіток на батареї знижує ефективність опалення. Підлогові системи обігріву монтуються в підлогу, стіну і непомітні для оточення.

Мінусом теплої підлоги вважається збільшення цифр у платіжках від Обленерго. Але при правильній їх експлуатації реальне споживання електрики нижче за розрахункове на 50–70%. І комфорт мешканців квартири повністю нівелює цей недолік.

Чи можна комбінувати опалення

Так, можна і треба. Теплу підлогу рідко використовують як самостійну систему обігріву приміщення. А в нинішніх реаліях мати 2 незалежні джерела тепла – не просто вигідно, це сприяє виживанню у форс-мажорних обставинах.

На сторінках нашого блогу ви можете прочитати про помилки при встановленні теплої підлоги і як уникнути їх появи, поради експертів щодо вибору підлогових систем опалення. Крім того, вони розповідають про ремонт теплої підлоги та що робити, якщо вона перестала працювати.

Залишилися питання – пишіть, дзвоніть, залишайте повідомлення у формі зворотного зв'язку. Наші фахівці розкажуть, допоможуть підібрати ефективну систему опалення підлоги виходячи з ваших побажань.

Related Posts

Меню