Під терміном «екологічність» часто мають на увазі вплив того чи матеріалу, події чи технології на природу. Але людина також є частиною екосистеми. Тому вивчаючи «екологічність» теплої підлоги слід оцінювати її з 2 сторін – вплив на мешканців будинку, в якому встановлена така система опалення, і на навколишню природу.
Наші експерти пропонують власне бачення цієї проблеми, яка підкріплена висновками лікарів, екологів.
Наші експерти зібрали основні міфи, пов'язані з впливом теплої підлоги на мешканців будинку, і намагатимуться їх розвіяти. Популярні з них:
Так, деякі матеріали можуть виділяти леткі сполуки під час нагрівання. Але підлога має розігрітися від 30 градусів і вище. Якщо дотримуватися рекомендацій виробників, то максимальна температура поверхні становить +28 градусів. Летючі сполуки не виділяються.
Електромагнітне випромінювання підлогових систем обігріву в 500 разів менше від допустимої норми ВООЗ і становить 0,2 мкТл. Вплив електричного поля практично дорівнює нулю. А у водяних теплих підлогах воно повністю відсутнє.
Батареї зазвичай встановлюють під вікнами, в приміщенні створюються конвекційні потоки. Вони сприяють перенесенню та руху пилу. Крім того, добре прогрівається лише зона під вікном, поруч із батареєю, а кути кімнати залишаються холодними. Тут накопичується конденсат, створюються умови для розвитку цвілі. Це негативно відбивається на здоров'ї людей із захворюваннями дихальної системи, алергіків.
Підлогова система опалення – це радіатор великої площі. Кімната поступово прогрівається навіть у кутах. При цьому не утворюються конвекційні потоки, пил не піднімається у повітря. Та й саме повітря не пересушується.
Крім того, комфортна температура під ногами знижує частоту загострень хронічних захворювань опорно-рухової системи, нирок та сечовивідної системи в цілому.
Тепла підлога може завдати шкоди природі лише у віддаленій перспективі через неправильну її утилізацію. Але і в цьому випадку пластикове обплетення розпадеться протягом кількох десятків років, металевий кабель зруйнує іржа.
Карбонова маса в нагрівальних плівках – спеціально оброблене та спресоване вугілля. Це натуральний матеріал, який зустрічається у природі й не має негативного впливу на тварин та рослини.
Підвищене споживання електрики завдає шкоди природі. Але на сьогодні електроенергія є найбезпечнішим для довкілля видом палива. У розвинених країнах підвищується частка зеленої електроенергії, яка виробляється за допомогою вітрогенераторних електростанцій. А саме жителі розвинених країн і користуються інноваційними технологіями, такими як «тепла підлога».
Правильна утилізація кабелів та пластику, грамотне використання системи опалення підлоги – це сфера відповідальності власника теплої підлоги та житла. У найближчій перспективі вона не завдасть шкоди сім'ї, яка проживає в будинку, та навколишній природі. Також читайте в нашому блозі про захист від перегріву теплої підлоги. Важливі моменти під час експлуатації системи опалення підлоги розповідають наші експерти.