Facebook Pixel

Екологічність теплої підлоги: вплив на довкілля

Екологічність теплої підлоги: вплив на довкілля

Під терміном «екологічність» часто мають на увазі вплив того чи матеріалу, події чи технології на природу. Але людина також є частиною екосистеми. Тому вивчаючи «екологічність» теплої підлоги слід оцінювати її з 2 сторін – вплив на мешканців будинку, в якому встановлена така система опалення, і на навколишню природу.

Наші експерти пропонують власне бачення цієї проблеми, яка підкріплена висновками лікарів, екологів.

Вплив на мешканців будинку

Наші експерти зібрали основні міфи, пов'язані з впливом теплої підлоги на мешканців будинку, і намагатимуться їх розвіяти. Популярні з них:

  1. Тепла підлога – це електричний кабель, значить обов'язково «вдарить» струмом. Всі струмопровідні жили укладені в екрануючі та захисні оболонки, знаходяться під товстим шаром стягеля та заземлені. І при зламі вони не контактують із власниками будинку. Про ремонт теплої підлоги та що робити, якщо вона перестала працювати, наші експерти розповідали раніше.
  2. Фінішне покриття виділяє токсичні речовини під час нагрівання.

Так, деякі матеріали можуть виділяти леткі сполуки під час нагрівання. Але підлога має розігрітися від 30 градусів і вище. Якщо дотримуватися рекомендацій виробників, то максимальна температура поверхні становить +28 градусів. Летючі сполуки не виділяються.

  1. Магнітне поле та його дія на людину.

Електромагнітне випромінювання підлогових систем обігріву в 500 разів менше від допустимої норми ВООЗ і становить 0,2 мкТл. Вплив електричного поля практично дорівнює нулю. А у водяних теплих підлогах воно повністю відсутнє.

Позитивний вплив підлогового опалення на мешканців будинку

Батареї зазвичай встановлюють під вікнами, в приміщенні створюються конвекційні потоки. Вони сприяють перенесенню та руху пилу. Крім того, добре прогрівається лише зона під вікном, поруч із батареєю, а кути кімнати залишаються холодними. Тут накопичується конденсат, створюються умови для розвитку цвілі. Це негативно відбивається на здоров'ї людей із захворюваннями дихальної системи, алергіків.

Підлогова система опалення – це радіатор великої площі. Кімната поступово прогрівається навіть у кутах. При цьому не утворюються конвекційні потоки, пил не піднімається у повітря. Та й саме повітря не пересушується.

Крім того, комфортна температура під ногами знижує частоту загострень хронічних захворювань опорно-рухової системи, нирок та сечовивідної системи в цілому.

Вплив на довкілля

Тепла підлога може завдати шкоди природі лише у віддаленій перспективі через неправильну її утилізацію. Але і в цьому випадку пластикове обплетення розпадеться протягом кількох десятків років, металевий кабель зруйнує іржа.

Карбонова маса в нагрівальних плівках – спеціально оброблене та спресоване вугілля. Це натуральний матеріал, який зустрічається у природі й не має негативного впливу на тварин та рослини.

Підвищене споживання електрики завдає шкоди природі. Але на сьогодні електроенергія є найбезпечнішим для довкілля видом палива. У розвинених країнах підвищується частка зеленої електроенергії, яка виробляється за допомогою вітрогенераторних електростанцій. А саме жителі розвинених країн і користуються інноваційними технологіями, такими як «тепла підлога».

Правильна утилізація кабелів та пластику, грамотне використання системи опалення підлоги – це сфера відповідальності власника теплої підлоги та житла. У найближчій перспективі вона не завдасть шкоди сім'ї, яка проживає в будинку, та навколишній природі. Також читайте в нашому блозі про захист від перегріву теплої підлоги. Важливі моменти під час експлуатації системи опалення підлоги розповідають наші експерти.

Related Posts

Меню