Facebook Pixel

Електричні теплі підлоги: переваги та недоліки

Електричні теплі підлоги: переваги та недоліки

Електрична тепла підлога з'явилася порівняно недавно. Вони позиціонуються як економічний, безпечний та екологічний спосіб опалення приміщення. При виборі опалення підлоги враховуйте, що це високотехнологічне і дороге обладнання зі своїми особливостями. Про переваги та недоліки теплої статі розповідають наші експерти.

Плюси підлогових систем обігріву приміщення

Однією з основних переваг електричної підлоги є альтернативний спосіб опалення квартири, приватного будинку. Він не вимагає погоджень, створення проєкту та оформлення документації у БТІ.

Встановлюється водяна тепла підлога в комерційних будівлях, може бути використана в офісах, магазинах та ресторанах як основне та додаткове опалення. Монтаж електричної системи дозволено у приватних будинках, квартирах та громадських будівлях.

Інші плюси підлогової системи опалення:

  1. Компактні розміри – кабелю, мати під фінішним покриттям підлоги, на стіну виведено лише терморегулятор. Відсутні громіздкі радіатори та труби.
  2. Зручність експлуатації – просто ввімкнув кнопку та тепла підлога запрацювала. Прогрівається нижня частина кімнати, де циркулює холодне повітря. Він нагрівається та підіймається вгору. Ноги в теплі, що знижує ризик розвитку різних захворювань опорно-рухової та сечовивідної системи.
  3. Простий монтаж - кабелю укладають на підготовлену основу, заливають цементним розчином при організації стяжки. Тонкі мати монтуються в шар плиткового клею, а ІЧ-плівки з карбоновими елементами просто настилають під фінішне покриття.
  4. Універсальність – може використовуватися як основне та додаткове обігрів житлового, виробничого чи комерційного приміщення. Теплі підлоги для дачі – економний варіант навіть за цілорічне проживання.
  5. Можливість використовувати нагрівальні елементи з різним покриттям для підлоги – від ковроліну до керамогранітних плит.

Недоліки теплої підлоги

Основним мінусом теплої підлоги є збільшення цифр у платіжках від Обленерго. Але в більшості випадків цей недолік компенсує комфорт його власника.

Інші мінуси підлогових систем опалення:

  1. Електромагнітне випромінювання – резистивні жили споживають електроенергію, генерують ЕМІ. Мінімізувати цей недолік допоможуть екрановані види теплої підлоги (алюмінієві мати), монтаж інфрачервоних плівок замість класичних систем.
  2. Додаткові роботи над безпекою – перевірка, в більшості випадків заміна проводки у квартирі, підключення ПЗВ, необхідність заземлення.
  3. Підвищення рівня підлоги – особливо це стосується резистивних кабелів, які укладають у стяжку. Приміщення може стати нижче на 10-15 см. Нівелюють цей недолік інфрачервоні підлоги, хоча їх можна використовувати не в усіх приміщеннях.
  4. Експлуатаційні витрати – рахунок за електрику збільшиться. Потрібно купити термостати, датчики. Вони не входять до комплекту системи опалення. Але є безліч способів для мінімізації споживання. Встановлення електронних термостатів, відключення системи опалення, якщо кімната не використовується, якісне утеплення підлоги та стін.

Переваг в електричної теплої підлоги більше ніж недоліків. Вибираючи тип системи обігріву, враховуйте місце її використання, потужність, вид покриття для підлоги. Проведіть порівняння різних типів теплої підлоги. Тобто підходьте до процесу покупки вдумливо та раціонально. А грамотне використання системи обігріву перетворить мінуси теплої підлоги на переваги, не завдасть істотних збитків для вашого бюджету.

Related Posts

Меню