Facebook Pixel

Інноваційні технології в області теплих підлог

Інноваційні технології в області теплих підлог

Теплі підлоги як система опалення приміщень використовується в країнах Азії вже кілька століть. По трубах під підлогою циркулює тепла вода або нагріте повітря.

Кабельні електричні підлоги з'явилися в минулому столітті. Але технологія продовжує вдосконалюватися, і вже нікого не дивує плівковими нагрівальними елементами товщиною всього 0,4 мм. Наші фахівці розповідають про інновації альтернативних систем опалення, інтеграцію теплої підлоги в систему "Розумного будинку".

Підлоги з теплим підлоговим опаленням

Система теплої підлоги з водяним або кабельним підігрівом потребує належної заливки, яка може досягати до 8 см в товщину. Це створює велике навантаження на основу та перекриття.

Для дерев'яних будинків та кімнат з обмеженою навантаженням на перекриття розроблено метод укладання теплої підлоги без заливки. При монтажі не потрібно заливати стяжку, використовують перфоровану стрічку для кріплення нагрівальних елементів.

Кабель або трубки водяного опалення укладають у жолоби у пінополістирольних матеріалах. Таким чином, вирішується дві проблеми - утеплення та кріплення нагрівальних елементів. На поверхню матеріалів відразу ж кладуть фінішне покриття. Це може бути ламінат, паркет або лінолеум. При укладанні не потрібно робити брудну роботу, монтаж теплої підлоги можна зробити самостійно.

При використанні цієї технології скорочується тривалість монтажу, не використовуються цементні суміші, не потрібно чекати, коли стяжка встигне висохнути. Головне, що навантаження на перекриття не збільшується. Систему легко демонтувати, відремонтувати, нагрівальні елементи можна повторно використовувати на іншому об'єкті.

Інновації в системі водяної теплої підлоги від компанії Uponor

Особливу увагу виробники водяних систем опалення приділяють якості матеріалів. У багатьох системах є металеві деталі, які з часом починають окислюватися. Це зменшує термін експлуатації теплої підлоги.

Компанія Uponor розробила та використовує у своїх виробах антидифузний шар EVOH. Це полімер на основі вінілового спирту та етилену. Крім того, продукція компанії має підвищену гнучкість, стійка до високих температур і тиску, має термічну пам'ять.

Основна проблема водяної підлоги – це необхідність в організації стяжки, що суттєво зменшує висоту приміщення. Компанія Uponor запропонувала та випробувала систему Minitec. Вона підіймає рівень підлоги всього на 10 мм, таку підлогу можна демонтувати, ремонтувати, а труби використовувати повторно.

Система укладається навіть на непідготовлену основу. Це може бути стара кахельна плитка, дерев'яна підлога, чорна цементна стяжка. Вона не вимагає обов'язкового ідеального вирівнювання основи.

Інновації від компанії Aquatherm

Виробник пропонує настінну систему опалення Aquatherm Black System. Її можна встановлювати на будь-яку основу, навіть монтувати в стелю. Дозволяється використовувати з будь-яким фінішним покриттям – плиткою, ламінатом та дерев'яним паркетом.

Особливість Aquatherm Black в прямокутному перерізі труб, що дозволяє мінімізувати висоту системи опалення. Крок між трубами дозволяє нагрівати теплоносій до +25 градусів, на відміну класичних систем теплої підлоги з температурою нагрівальних елементів від 30 до 50 градусів за Цельсієм.

Крім того, виробники вдосконалюють системи керування теплою підлогою. Це і використання смартфонів, підключення до «Розумного будинку», використання чутливих датчиків та термостатів, які реагують на зміну десятих часток градуса.

Виробництво теплої підлоги – це високотехнологічна галузь. Завданням виробників є зниження її собівартості, підвищення швидкості монтажу, доступність та енергоефективність. Читайте про нові технології, порівняння різних виробників теплих підлог, що потрібно знати при виборі бренду в нашому блозі.

Related Posts

Меню