Facebook Pixel

Використання нагрівальних матів для сільського господарства та садівництва

Використання нагрівальних матів для сільського господарства та садівництва

Технології теплої підлоги використовують не лише для обігріву будинків та квартир. Кабельні системи широко застосовують для обігріву промислових приміщень, теплиць та ферм.

Переваги такого рішення:

 • незалежність від центрального опалення;
 • можливість регулювати температуру у різних зонах комплексу;
 • можливість підібрати оптимальну температуру залежно від виду тварини чи птиці;
 • суха підлога під тваринами;
 • точне регулювання температури у приміщеннях ферми.

Фізіологічна температура в приміщенні знижує витрату кормів, скорочує захворюваність і кількість випадків передчасної смерті молодняку, підвищує кількість молока у самок, що потрібне для вирощування молочних телят та поросят.

Тепла підлога та тварини

Мікроклімат у приміщенні дуже впливає на здоров'я та плідність тварин. Найбільш суттєві фактори – вологість та температура. Перебування тварин у неопалюваних приміщеннях призводить до розвитку захворювань органів дихання.

Наприклад, при зниженні температури на 1 градус швидкість набору маси у тварин на відгодівлі знижуються в середньому на 20 г/добу.

Центральне опалення неможливо пристосувати до потреб кожної тварини на фермі. Для поросят, свиноматок із дитинчатами температура в приміщенні має складати 24–26 градусів, а для молодняку її можна знизити до 12–18 градусів.

Потужність теплої підлоги та відповідно температуру можна регулювати локально. У зоні, де утримуються поросята, укладають кабель з меншим кроком, а там де молодняк на відгодівлі – з більшою відстанню між витками.

Нагрівальні кабелі монтують у підлозі, стінах. Додатковий обігрів сприяє швидкому висиханню підлоги, що перешкоджає розмноженню патогенної флори, появі неприємного запаху, різноманітних захворювань у тварин.

Теплі підлоги в садівництві

Завдяки легкості монтажу в тепличному господарстві широко використовують нагрівальні мати на армувальній сітці. Вони монтуються в ящики з ґрунтом, в який потім висаджуються рослини. Вирощувати овочі та квіти в такій теплиці можна цілий рік.

Переваги теплої підлоги для теплиці:

 • прискорення вегетації;
 • можливість скоротити терміни дозрівання врожаю;
 • швидке укорінення розсади без суттєвих втрат рослин;
 • швидке одержання розсади при вегетативному способі розмноження рослин;
 • вирощування ранніх овочів, інших культур у холодну пору року;
 • самостійне регулювання температурного режиму у теплиці.

Температура прогріву ґрунту залежить від виду рослин, які вирощуються у теплиці. Але в середньому кабелі укладають у такій кількості, щоб забезпечити потужність до 70 Вт/кв. м.

Загальні рекомендації щодо потужності нагрівальних елементів

Оптимальна температура для вирощування сільськогосподарських тварин та рослин залежить від їх виду та віку. Для поросят і телят вона повинна бути вищою, для тварин на відгодівлі нижчою. Наші експерти підготували зведену таблицю.

Де планується встановити

Рекомендована потужність (Вт/кв. м)

Корівники

50–70

Свинарник

100–200

Тепличне господарство

60–70

Тепла підлога застосовується не лише для комфорту людини. Нормальний температурний режим дозволяє покращити умови утримання сільськогосподарських тварин, підвищити продуктивність рослин, зменшити втрати молодняку, зменшити ризик інфікування патогенною флорою.

Залишились питання? Читайте далі у нашому блозі – розгляд ефективності різних матеріалів теплоізоляції, порівняння різних систем теплої підлоги та традиційних мереж

Related Posts

Меню