Facebook Pixel

Кабельні теплі підлоги: особливості, монтаж та поради щодо вибору

Кабельні теплі підлоги: особливості, монтаж та поради щодо вибору

Кабельна тепла підлога – це популярна та бюджетна система підлогового опалення. Її можна використовувати у житлових, нежитлових, робочих приміщеннях, монтувати під різні фінішні покриття. Кабельні системи не вимагають обслуговування, при правильному укладанні витримують габаритні меблі. Особливості вибору резистивної жили та нагрівального мату розповідають наші експерти.

Резистивний кабель

Резистивний кабель – це ефективний та бюджетний варіант для підлогової системи опалення. Його монтують у стяжку, ризик пожежі через перегрівання відсутній. Такі струмопровідні жили укладають із певним кроком, тому майстер може регулювати його потужність самостійно.

Особливості резистивних жил:

 • можливість монтажу у приміщеннях з нестандартною архітектурою;
 • витримує навантаження – по такій підлозі можна спокійно ходити, вона витримує вагу меблів, автомобіля;
 • ціна – це найбюджетний варіант теплої підлоги.

Істотний мінус резистивного кабелю – це потреба у брудних роботах із цементним розчином, бо жили монтуються у стягель. Крім цього, увімкнути таку теплу підлогу можна буде лише через 4 тижні після її укладання.

Нагрівальний мат

Це тонкий резистивний кабель, який закріплений на пластиковій або алюмінієвій підкладці. Його переваги:

 • не потрібний цементний стягель, оскільки він монтується у плитковий клей;
 • простота укладання – струмопровідні жили вже закріплені на основі, не потрібно міряти та витримувати відстань між витками, відсутня ймовірність їх перехресту. Нагрівальні мати можна укладати самостійно.

Як вибрати кабельну систему опалення

Резистивний кабель, нагрівальний мат є універсальними системами підлогового обігріву. Їхня вартість нижча, ніж інфрачервоних плівок. Але при виборі кабельної системи враховуйте таке:

 1. Вид опалення – основне або для комфорту. Якщо перший варіант, то зупиніться на резистивному кабелі. Його потужність складає до 220 Вт/кв. м. У термомата – максимум 160 Вт/кв. м і він використовується лише як допоміжна система опалення.
 2. Потужність струмопровідної жили – це залежить від призначення кімнати, виду опалення.
 3. Вид кабелю – одножильний складніше монтувати, тому що обидва його кінці повинні сходитися в одній точці. Крім того, його електромагнітне випромінювання вище, ніж у двожильного кабелю. Одножильний підходить для виробничих приміщень, двожильний для житлових.
 4. Фінішне покриття – нагрівальний мат укладають лише під керамічну плитку. Резистивний кабель бажано монтувати під кахель, але допускається укладання під ламінат. При цьому товщина стяжки має бути мінімум 5 см.
 5. Вид приміщення – кабельні системи дозволено укладати кімнати з будь-яким призначенням, крім дитячих. В останніх монтують лише інфрачервоні теплі підлоги.
 6. Наявність меблів, іншого обладнання – витримують велику вагу лише резистивні кабелі, які монтуються у стягель. Нагрівальний мат не витримує підвищених навантажень.
 7. Ціна – вартість обладнання, монтажу резистивного кабелю нижча, ніж нагрівального мату того самого виробника. Але чим відоміший бренд, тим дорожча вийде установка системи підлогового опалення.

Що вибрати – резистивний кабель, нагрівальний мат – власник приміщення вирішує самостійно. Але для початку слід провести аналіз можливостей системи опалення, її плюсів та мінусів. Бренд теплої підлоги не дуже впливає на якість її роботи. І недорогий варіант може повністю задовольнити запити власника квартири або виробничого приміщення.

Related Posts

Меню