Рідка теплоізоляція – це густа суміш, яка містить керамічні мікрокапсули з розрідженим повітрям. Використовується для утеплення будинків, промислових об'єктів, трубопроводів. Її відмінність від традиційних теплоізоляційних матеріалів – невелика товщина шару, відсутність швів, безпека та екологічність. Як наносити рідку теплоізоляцію, особливості техпроцесу розповідають наші експерти.
По суті рідка термоізоляція – це густа фарба, яка доповнена мікросферами з розрідженим повітрям. При контакті з поверхнею вона полімеризується, утворюючи еластичне щільне покриття. Воно сприяє збереженню тепла, забезпечує гідроізоляційні властивості, перешкоджає утворенню конденсату, появі грибка та плісняви.
Склад утеплювача:
Це основні компоненти. Залежно від модифікації, ізоляція може бути доповнена іншими складниками.
Теплоізоляційний матеріал наноситься двома способами – вручну (пензлем, валиком) або за допомогою пульверизатора. Етапи обробки:
Використання компресорів є доцільним при обробці великих поверхонь. При малих – краще користуватися валиком, оскільки при розпиленні губиться 15–45% рідкої ізоляції у залежності від властивостей поверхні.
Для нанесення розчину застосовують будівельні безповітряні компресори із системами смарт-контролю. Це допоможе запобігти утворенню суспензії з керамічних сфер та повітря.
Рідину слід наносити під тиском 40–80 бар. У разі перевищення цього показника відбувається руйнування керамічних сфер, теплоізоляція втрачає свої властивості.
Непряма ознака порушення правил обробки – це тріск у шлангах під час нанесення розчину. Крім того, існує ризик детонації сфер у компресорі та його пошкодження.
Додаткові вимоги до обладнання:
Рідка теплоізоляція це багатокомпонентна суміш, тому під час роботи її потрібно перемішувати. Рекомендована частота – кожні 5 хвилин.
Витрати суміші для утеплення приміщення залежить від виду поверхні та товщини її шару. Середні показники – 0,5 л на квадратний метр стіни. Рідина наноситься у кілька шарів. Крім того, враховуйте супутні втрати:
При обробці вертикальних поверхонь витрати утеплювача на 5% більші, ніж горизонтальних. Крім того, на це впливає професіоналізм працівників.
Як вибрати рідку теплоізоляцію
Вибираючи суміш, враховуйте властивості поверхні, що буде оброблятися. Прочитайте призначення теплоізоляційного матеріалу. Він має бути стійким до ультрафіолетового випромінювання, не підтримувати горіння, не контактувати з водою, витримувати температуру до +70 градусів. Далі огляньте вміст відра – рідина має бути однорідною і в'язкою, не розшаровуватись.
Залишилися питання, чи не знаєте на чому зупинитися? Зверніться до наших менеджерів. Вони допоможуть вибрати рідку теплоізоляцію від перевірених виробників, враховуючи ваші потреби. Наші фахівці дадуть консультації щодо монтажу утеплювачів, розкажуть, як укладати мінеральну вату, пінополістирольні блоки при організації теплої підлоги у квартирі та виробничих приміщеннях.