Facebook Pixel

Як наносити рідку теплоізоляцію?

Як наносити рідку теплоізоляцію?

Рідка теплоізоляція – це густа суміш, яка містить керамічні мікрокапсули з розрідженим повітрям. Використовується для утеплення будинків, промислових об'єктів, трубопроводів. Її відмінність від традиційних теплоізоляційних матеріалів – невелика товщина шару, відсутність швів, безпека та екологічність. Як наносити рідку теплоізоляцію, особливості техпроцесу розповідають наші експерти.

Як робиться рідка теплоізоляція

По суті рідка термоізоляція – це густа фарба, яка доповнена мікросферами з розрідженим повітрям. При контакті з поверхнею вона полімеризується, утворюючи еластичне щільне покриття. Воно сприяє збереженню тепла, забезпечує гідроізоляційні властивості, перешкоджає утворенню конденсату, появі грибка та плісняви.

Склад утеплювача:

 1. Керамічні, скляні сфери – можуть відрізнятися за складом, фізичним характеристикам.
 2. Основа з полімерів (латекс, сполуки вінілу).

Це основні компоненти. Залежно від модифікації, ізоляція може бути доповнена іншими складниками.

Як наносити рідку теплоізоляцію

Теплоізоляційний матеріал наноситься двома способами – вручну (пензлем, валиком) або за допомогою пульверизатора. Етапи обробки:

 1. Підготовка поверхні – прибрати старе оздоблення, нерівності, виступи.
 2. Обробка ґрунтовкою – це покращить адгезію, запобігає поглинанню рідкої теплоізоляції поверхнею. Металеві частини попередньо знежирюють.
 3. Підготовка рідкої теплоізоляції – добре перемішують міксером протягом 10 хвилин. Можливо, доведеться додати трохи води. Це залежить від її особливостей, тож прочитайте інструкцію.
 4. Обробка поверхні – рідина наноситься пошарово. Товщина шару складає 1 мм. Кількість шарів залежить від поверхні, що обробляється. Для бетону або цегли потрібно 5–6, для більш товстих стін достатньо 3 шарів. Кожну наступну обробку роблять через 12 годин після нанесення попереднього шару. Фінішний шар має сохнути протягом доби.

Особливості нанесення рідкої ізоляції за допомогою компресорів

Використання компресорів є доцільним при обробці великих поверхонь. При малих – краще користуватися валиком, оскільки при розпиленні губиться 15–45% рідкої ізоляції у залежності від властивостей поверхні.

Для нанесення розчину застосовують будівельні безповітряні компресори із системами смарт-контролю. Це допоможе запобігти утворенню суспензії з керамічних сфер та повітря.

Рідину слід наносити під тиском 40–80 бар. У разі перевищення цього показника відбувається руйнування керамічних сфер, теплоізоляція втрачає свої властивості.

Непряма ознака порушення правил обробки – це тріск у шлангах під час нанесення розчину. Крім того, існує ризик детонації сфер у компресорі та його пошкодження.

Додаткові вимоги до обладнання:

 • мінімальна продуктивність – 4–5 л утеплювача за хвилину;
 • максимальна довжина шланга – 45 м;
 • слід усунути всі фільтри з пістолетів, компресора.

Рідка теплоізоляція це багатокомпонентна суміш, тому під час роботи її потрібно перемішувати. Рекомендована частота – кожні 5 хвилин.

Витрати теплоізоляції

Витрати суміші для утеплення приміщення залежить від виду поверхні та товщини її шару. Середні показники – 0,5 л на квадратний метр стіни. Рідина наноситься у кілька шарів. Крім того, враховуйте супутні втрати:

 • обробка пензлем – 3–10% у залежності від основи;
 • обробка механічним способом – 15–45% у залежності від основи.

При обробці вертикальних поверхонь витрати утеплювача на 5% більші, ніж горизонтальних. Крім того, на це впливає професіоналізм працівників.

Як вибрати рідку теплоізоляцію

Вибираючи суміш, враховуйте властивості поверхні, що буде оброблятися. Прочитайте призначення теплоізоляційного матеріалу. Він має бути стійким до ультрафіолетового випромінювання, не підтримувати горіння, не контактувати з водою, витримувати температуру до +70 градусів. Далі огляньте вміст відра – рідина має бути однорідною і в'язкою, не розшаровуватись.

Залишилися питання, чи не знаєте на чому зупинитися? Зверніться до наших менеджерів. Вони допоможуть вибрати рідку теплоізоляцію від перевірених виробників, враховуючи ваші потреби. Наші фахівці дадуть консультації щодо монтажу утеплювачів, розкажуть, як укладати мінеральну вату, пінополістирольні блоки при організації теплої підлоги у квартирі та виробничих приміщеннях.

Related Posts

Меню