Facebook Pixel

Як покласти теплу підлогу?

20, 2023
Як покласти теплу підлогу?

Тепла підлога – це високотехнологічна система опалення. Найменша помилка при проектуванні або монтажі коштуватиме дорого в усіх можливих сенсах. Як правильно покласти теплу підлогу у власному будинку або квартирі розповідають наші спеціалісти.

Види систем опалення

Наразі існує 2 види систем для опалення підлоги – водяна та електрична. Перша використовується лише у власних будинках. Вона проектується та монтується разом з каналізацією та системою основного опалення. Гаряча вода подається по трубах, які залиті шаром цементного стягеля.

Електричні поли – це універсальна система. Її можна використовувати для обігріву квартири, будинку, виробничих приміщень. При правильному монтажі ризик електротравми, деформації фінішного покриття відсутній.

Спосіб монтажу залежить від виду нагрівальних елементів – резистивний кабель, мати або інфрачервоні плівки – та фінішного покриття. Система електричного опалення є повністю автономною у кожній кімнаті.

Як покласти теплу підлогу – основні принципи

Головний принцип – сім раз сплануйте, один раз змонтуйте. Тому при організації водяного опалення врахуйте потужність котлів, кількість поверхів у будинку.

Якщо вибрали електричну теплу підлогу, то переконайтеся, що додаткове навантаження витримає ваша мережа. Щоб запобігти знеструмленню квартири при підключенні теплої підлоги, встановіть автомат ПЗВ 30 мА.

Крім цього, враховуйте вид приміщення, фінішне покриття, розташування меблів у кімнаті:

 • як зробити теплі поли в ванній кімнаті – це кахель та електричні кабельні системи опалення, які монтуються у стяжку;
 • інші кімнати – якщо плануєте укладати кахлі, то також вибирайте кабельні системи опалення. Якщо ламінат, лінолеум, килимове покриття, то можна використовувати нагрівальні мати та ІЧ-плівки.

Як покласти електричну теплу підлогу – підготовчий етап

Підготовка поверхні – це обов’язковий етап монтажу системи опалення. Обсяг робіт залежить від виду теплої підлоги:

 1. Резистивні кабелі – організація чорнового стягеля, укладання теплоізоляції, обробка його ґрунтом, монтаж будівельної стрічки.
 2. Тонкі кабелі, алюмінієві мати, ІЧ-плівки – фінішне вирівнювання стяжки, обробка її ґрунтом, укладання теплоізоляційних матеріалів.
 3. Монтаж датчиків температури, терморегулятора – на зручній для руки висоті. Датчики мають бути встановлені на відстані у 30 см від підлоги.

Для монтажу терморегулятора на стіні роблять вертикальний канал, місце під термостат. Рекомендований розмір каналу складає 20х20 мм. До цього місця підводять проводку, діаметр проводу вибирають з урахуванням потужності системи опалення. Останній штрих – це розмітка на стяжці – де буде стояти меблі, ванна, душова кабіна тощо.

Як встановити теплу підлогу – основний етап монтажу

Технологія укладання електричної теплої підлоги залежить від виду нагрівальних елементів. Але підготовка поверхні, використання теплоізоляції – це обов’язкові етапи для будь-якої системи електричного обігріву.

Як правильно встановити теплу підлогу з резистивними кабелями:

 • покладіть утеплювач;
 • зробіть розмітку – відстань між витками кабелю – 6–10 см (мінімум 5 см);
 • розкладіть кабелі та закріпіть їх за допомогою хомутів монтажної стрічки;
 • виведіть кінці дроту до термостата;
 • встановіть датчик у гофровану трубу;
 • перевірте систему опалення;
 • зробіть чистову стяжку та фінішне покриття.

Як зробити електричну теплу підлогу за допомогою матів 

Тонкі кабелі, нагрівальні мати монтують у клей для плитки. Перфорована стрічка не потрібна. Але підготовка поверхні, монтаж терморегулятора, перевірка опалення – є обов’язковими етапами і для цього виду теплої підлоги.

Як правильно укладати теплу підлогу з інфрачервоних плівок?

Усі основні етапи зберігаються. Це підготовка поверхні, використання утеплювачів. Як класти ламінат на теплу підлогу читайте у оглядах наших експертів.

Плівки монтуються під ламелі з МДФ, килим, лінолеум, тому брудні процеси не потрібні. Систему опалення можна вмикати відразу після монтажу фінішного покриття.

Як встановити електричну теплу підлогу та увімкнути до мережі? Найліпший варіант – це звернутися до професійних будівельників. Особливо, якщо плануєте монтувати резистивні кабелі або водяну систему опалення. Бо одна помилка і доведеться зривати стяжку.

Виникло питання як встановити електричну теплу підлогу? Наші менеджери підберуть комплектуючі, запропонують кілька варіантів монтажу системи опалення. І нехай у вашій оселі буде тепло.

Часті питання

Як укладати теплу підлогу своїми руками? Ліпше зверніться до професіоналів. Одна помилка може коштувати як новий ремонт.

Як укладати теплу електричну підлогу? Основні принципи – підготовка поверхні, використання теплозберігаючих матеріалів, дотримання інструкцій виробника.

Як правильно зробити водяні теплі підлоги? Самостійно ніяк. Тому що для початку треба зробити або переробити генеральний план будинку. Далі зробити новий план системи опалення, узгодити в Облгазі та Технічному бюро. Монтаж мають виконувати робітники з певними допусками. Тому найліпший варіант – звернутися до професіоналів.

Related Posts

Меню