Facebook Pixel

Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті?

February 12, 2023
Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті?

Ванна кімната – це приміщення з підвищеним рівнем вологості та досить габаритними меблями, технікою. Тому, зазвичай, на підлогу кладуть кахель або керамограніт. Це надійне та безпечне покриття, але воно холодне на руку. Яку систему додаткового опалення вибрати, як укладати теплу підлогу під плитку розповідають наші експерти.

Яку теплу підлогу зробити у ванній кімнаті – водяну чи електричну

Кахель є універсальним будівельним матеріалом, тому він монтується і на водяну, і на електричну теплу підлогу. Але перший вид опалення встановлюють лише у власних будинках. Його проектують разом з основною системою опалення. Опис та схему водяного теплого пола треба внести у технічну документацію. Тож спочатку побудувати та оздобити будинок, а через деякий час додати труби для опалення ванної кімнати – майже нереально.

Електричну теплу підлогу монтують у власних будинках та квартирах. Вона не залежить від основного опалення. Навіть в межах однієї квартири можна монтувати різни види електричної теплої підлоги.

Як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті

Ванна кімната – це підвищена вологість, тому електричні нагрівальні елементи мають бути добре захищені. Види теплої підлоги для складних умов:

  1. Резистивні кабелі, труби для водяного опалення – вони заглиблюються у цементний стягель, не контактують з вологою, витримують навантаження.
  2. Тонкі кабелі або нагрівальні мати – їх укладають у шар клею для кахлю або керамограніту. Вони також не контактують з водою, ризик електротравми відсутній.

Інфрачервоні плівки не використовують для опалення у ванній кімнаті. Їх укладають під фінішне покриття – це ламінат, паркет – а ці матеріали не використовуються у приміщенні з підвищеною вологістю. Крім цього, ІЧ-підлогу не монтують під керамічну плитку, тому що цементні суміші її руйнують. Вона швидко вийде з ладу, фінішне покриття деформується.

Як зробити теплу підлогу у ванній – повний гайд:

  1. Підготовка поверхні, заливка чорнового стягеля. Після висихання – обробка його ґрунтом.
  2. Монтаж будівельної перфорованої стрічки.
  3. Розмітка майбутньої ванної кімнати. Нагадаємо, що кабелі не монтують під ванною, душовою кабіною, пральною машиною.
  4. Монтаж терморегулятора та датчиків. Термостат встановлюють у коридорі, сенсори температури – на висоті 30 см над підлогою.
  5. Розкласти резистивні кабелі, закріпити витки кабелю за допомогою перфорованої будівельної стрічки.
  6. Під'єднати систему до терморегулятора, зробити контрольну перевірку. Якщо все зроблено правильно, то залити фінішну стяжку.
  7. Після її повного висихання – монтаж кахлів або керамограніту шовним методом. Вмикати систему опалення можна лише через 4 тижні. Волога зі стягеля та плиткового клею повинна повністю випаруватися.

Якщо ви вирішили використати тонкий кабель або нагрівальні мати, то алгоритм трохи інший, але основні етапи зберігаються. На першому потрібно підготувати поверхню (вирівняти за допомогою суміші для підлоги), обробити її грунтовкою.

На другому етапі зробити розмітку та встановити терморегулятор. На тонкі кабелі та нагрівальні мати також заборонено ставити ванни, пральні машині тощо. Далі розпочинається монтаж кахлів, а нагрівальні елементи втоплюють у плитковий клей. Вмикати систему опалення можна після повного випаровування вологи.

Вибір систем опалення для вологих приміщень обмежений. Це тільки кабелі. Тому власник має зробити вибір між бюджетним резистивним кабелем або більш зручним, але й дорогим нагрівальним матом. А якщо потрібна консультація як покласти теплу підлогу, розрахунки або складники, то звертайтесь до наших консультантів.

Related Posts

Меню