Схема підключення інфрачервоної теплої підлоги

22, 2023
Схема підключення інфрачервоної теплої підлоги

Інфрачервона тепла підлога – це плівка з карбоновими нагрівальними елементами. Монтується під фінішне покриття, не потребує організації стягля, не укладається під плитку чи керамограніт.

Організацією електричної системи опалення повинні займатися спеціалісти. Через простоту укладання ІЧ-панелей багато власників будинків, квартир намагаються зробити все самостійно. Як встановити інфрачервону теплу підлогу, під’єднати її розповідають наші фахівці.

Характеристики ІЧ-плівок

Технічні характеристики інфрачервоних панелей – це їх потужність, розміри, кількість карбонових елементів, термін експлуатації, наявність та матеріал антиіскристої підкладки. Вони відрізняються за вартістю, фізичними та споживчими якостями.

Види плівкової підлоги:

 1. Розміри інфрачервоної теплої підлоги – виробники пропонують плівки шириною 0,5, 0,8 та 1 м та товщиною 0,33–0,48 мм. Найбільш популярним варіантом є мати з шириною 50 см.
 2. Вид плівки – смугасті та молочні. Перші витримують нагрівання до 80 градусів, другі – до 120 градусів без втрати споживчих якостей.
 3. Наявність підкладки – дорогі моделі оснащені шаром, що знижує ризик пожежі.
 4. Плівки із суцільними нагрівальними елементами – міцні, ріжуться під будь-яким кутом, можуть використовуватись для кімнат зі складною архітектурою. На них можна встановлювати меблі.

Як правильно укласти інфрачервону теплу підлогу

Монтаж ІЧ-підлоги можна розділити на 3 етапи – це підготовка основи та терморегулятора, установка нагрівальних елементів, тестування та укладання фінішного покриття.

Підготовчий етап

Поверхня стягля має бути чистою і рівною. Якщо потрібно її вирівнювання, то використовуйте наливні суміші, що самовирівнюються. Після їх застигання на підлогу укладають гідроізолюючий шар (поліетиленову плівку), теплоізоляційні мати. Якщо квартира розташована на 2 поверсі та вище, то гідроізоляція не потрібна.

Далі роблять креслення схеми підключення інфрачервоної теплої підлоги. Враховуйте таке:

 • розташування меблів;
 • відступи від стінок – 10 см, від батареї центрального опалення – 25–30 см;
 • якщо ІЧ-плівки будуть основною системою обігріву, їх потрібно класти мінімум на 70% площі приміщення;
 • оберіть місце під термостат;
 • плівки не повинні бути укладені навхрест.

Терморегулятор встановлюють у зручному для власника місці на висоті 25–30 см від підлоги. Для цього в стіні роблять місце під термостат і кабель-канал шириною 2 см. Провід рекомендується сховати у гофрованій трубі. Це надалі полегшить їхній ремонт.

Монтаж плівки

Нагрівальні панелі ріжуть на шматки за заздалегідь складеним планом. При розрахунках враховуйте, що з'єднань має бути мінімум і максимальна довжина ІЧ-смуги становить 8 м. Нагрівальні мати з'єднуються між собою будівельним скотчем.

Якою стороною стелити інфрачервону теплу підлогу? На плівках встановлена мідна смуга. Вона має бути повернена до стягля.

Як стелити інфрачервону теплу підлогу:

 • на кінець дроту встановлюють контактний затискач;
 • затискач кріплять на плівку – один кінець на мідну шину, інший усередині конструкції;
 • ізолюють краї плівки, місця з'єднання проводів бітумною клейкою стрічкою;
 • панелі розстеляють на шарі ізоляції.

З'єднання проводів втоплюють у теплоізоляційній підкладці. Для цього у ній вирізують поглиблення.

Далі випробовують систему опалення. Реальне навантаження на терморегулятор має бути на 20% нижче, ніж у його технічних характеристиках. Підключення теплої підлоги до термостата проводять за інструкцією виробника. У поглиблення утеплювача укладають датчик, провід до терморегулятора.

Проводять контрольне тестування максимальної потужності системи. Якщо плівки прогріваються рівномірно, відсутнє іскріння, все зроблено правильно. Можна укладати ламінат, лінолеум чи килимове покриття.

Наші фахівці допоможуть вибрати теплу підлогу з урахуванням особливостей приміщення та ваших побажань, розкажуть про плюси та мінуси інфрачервоної теплої підлоги. У нас ви можете купити ІЧ-плівки, дізнатися для чого потрібен екструдований пінополістирол та особливості інших теплоізоляційних матеріалів. Доставляння по Києву здійснюється кур'єром, по Україні – компаніями-перевізниками.

Related Posts

Меню