Facebook Pixel

Як класти ламінат на теплу підлогу?

February 21, 2023
Як класти ламінат на теплу підлогу?

Ламінат – це сучасний матеріал, який використовується як фінішне покриття підлоги. Він виготовлений з МДФ по спеціальній технології.

При виборі теплої підлоги власники житла переймаються чи буде штучне покриття виділяти шкідливі речовини, чи не почне деформуватися. Наші спеціалісти розповідають як вибрати ламінат для теплої підлоги, на що звернути увагу при організації системи опалення.

Ламінат – трохи лікнепу

Ламінат – це штучний будівельний матеріал. Ламелі складаються з 3 шарів. Це деревоволокниста плита середньої щільності, шар протитяги та фінішне покриття, що імітує деревину дорогоцінних порід, натуральний камінь. Виробники пропонують 3 типи ламінату:

 • 31 клас – використовується у кімнатах з малим навантаженням на підлогу – це спальня, допоміжні приміщення у домі або квартирі;
 • 32 клас – для приміщення зі середнім навантаженням – це дитяча, спальня, кухня, офіс;
 • 33 клас – для приміщень комерційного призначення, кімнат за великим навантаженням на підлогу. Наприклад, хол у лікарні.

Правила монтажу усіх видів ламінату однакові. Це підготовка поверхні (якісне вирівнювання за допомогою стяжки, будівельних сумішей). Далі обов’язково укладають шар тепло- та шумоізоляційного матеріалу і ламелі фінішного покриття.

Як зробити теплу підлогу під ламінат

Виробники пропонують 2 види теплої підлоги – це водяна та електрична. Перша дозволена для використання лише у власних окремих будинках, електрична – і в будинках, і у квартирах.

Водяна планується та укладається разом з монтажем основної системи опалення. Електрична не потребує погоджень у державних закладах, перероблювання технічного паспорта приміщення. Навіть у межах 1 квартири можна монтувати різні системи опалення. Скільки споживає електрична тепла підлога під ламінат залежить від якості підготовки поверхні, наявності теплоізоляції.

Види систем опалення:

 1. Резистивний кабель – його монтують у цементний стягель. Перевагами цього виду підлоги є невелика ціна, строк використання до 50 років. Монтується під усі види фінішного покриття, у тому числі й під ламінат. Недолік резистивного кабелю – це брудні роботи при організації цементного стягеля, укладати ламінат можна лише після його повного висихання (через 4 тижні).
 2. Інфрачервоні плівки – вони не потребують організації стягеля, можна монтувати своїми руками. На підготовану поверхню треба постелити термоізолюючий матеріал, далі інфрачервоні плівки. Останнім монтують фінішне покриття. Перевага такої теплої підлоги – відсутність брудних робіт, простий монтаж. Включати систему опалення можна відразу після монтажу фінішного покриття.

Чи безпечна тепла підлога для ламінату

Обов’язкова умова при монтажі теплої підлоги – це наявність термостата. Зазвичай тепла підлога має температуру 28–30 градусів. Якщо вона тепліша, то ходити та торкатися рукою до неї неприємно.

Максимальна температура теплої підлоги у кімнаті з ламінатом становить 28 градусів. Вона занизька для плавління, деформації ламелі або для виникнення пожежі. При такій температурі ламінат не виділяє токсичні речовини у повітря. Тож тепла підлога цілком безпечна для користувачів.

Який ламінат на теплу підлогу можна класти

Всі види ламінату можуть використовуватися як фінішне покриття для водяної та електричної теплої підлоги. Крім класу міцності, зверніть увагу на додаткове маркування:

 • E0 – мінімальна емісія формальдегіду. Такий ламінат призначений для дитячих садків та шкіл.
 • E1 – дозволяється використовувати у будь-якій кімнаті будинку. Виділення формальдегіду не перевищує 0,124 мг/м3.
 • E2, E3 – допускається використання у комерційних та виробничих приміщеннях.

Який ламінат під теплу підлогу вибрати? Це залежить від типу приміщення, фінансових можливостей власника квартири або будинку. Звичайно, краще вибирати матеріали 33 класу та з рівнем безпеки Е0. Але вони коштують дорожче, ніж ламелі 32 та 31 класу.

Не знаєте яку теплу підлогу вибрати? Сумніваєтесь, що на неї можна монтувати ламінат? Звертайтесь до наших менеджерів. Вони розкажуть як покласти теплу підлогу, запропонують якісні матеріали та складники до різних систем опалення. І хай у вашому домі буде тепло та затишно.

Часті питання

 1. Як стелити ламінат на теплу підлогу? Головне – це якісно зробити чорнову підлогу. Перепади не мають перевищувати 3 мм. Обов’язково використовуйте теплоізоляційну підкладку.
 2. Як класти ламінат на теплу підлогу яку вже змонтовано? Методика укладання фінішного покриття не залежить від того чи є під нею інфрачервоні плівки або резистивний кабель, чи ні.
 3. Чи можна класти ламінат на водяну теплу підлогу? Так, це цілковито безпечно, адже труби заглиблені у цементний стягель. Тому вода не попаде на фінішне покриття.

Related Posts

Меню