Facebook Pixel

Як вибрати терморегулятори для теплої підлоги

February 21, 2023
Як вибрати терморегулятори для теплої підлоги

Терморегулятор – пристрій, який використовується для підтримки постійної температури у приміщенні за заданими параметрами. Монтується для всіх систем опалення, у тому числі й для теплої підлоги. Пристрій отримує інформацію від нагрівальних елементів, корегує їхню роботу. Який терморегулятор краще купити для теплої підлоги, розповідають наші експерти.

Як працює терморегулятор

Принцип роботи термостата – замикання та розмикання електричного ланцюга при досягненні певної температури. Датчики подають команду, спрацьовує реле, прилад починає подавати чи відключає подачу електроенергії на резистивний кабель, карбонові елементи в ІЧ-плівках.

Наприклад, користувач встановлює на термостаті температуру +25 градусів. При її досягненні регулятор відключає електроживлення. Щойно температура повітря, згідно з інформацією від датчика, знижується до +24 градусів, подача електроенергії відновлюється.

Який вибрати терморегулятор для теплої підлоги

На ринку теплової техніки представлено 4 види терморегуляторів. Вони відрізняються технічними характеристиками, наявністю вбудованих та виносних датчиків, кількістю функцій та ціною.

Типи термостатів:

  1. Механічні – бюджетна вартість, проста експлуатація є основними характеристиками цих приладів. Термостат – це невеликий модуль, що оснащений ручкою перемикання і шкалою температур.
  2. Цифрові (електронні) – точніші, ніж механічні. Оснащені кнопками керування, вбудованими або виносними датчиками, РК-дисплеєм. Сумісні з усіма видами систем обігріву.
  3. Програмовані – користувач задає температурний режим для кожного дня тижня. Часто виглядають футуристично, можуть керуватися за допомогою смартфона чи планшета. Хороший варіант для слідкування за опалювальною системою на відстані.

Датчики

Для вимірювання температури в приміщенні використовуються вбудовані термостат або виносні датчики. Поставляються в комплекті з регулятором. Вбудовані монтуються в корпус приладу, виносні – поруч із покриттям підлоги.

Деякі моделі оснащені одразу 2 типами датчиків. Виносний варіант – точніший, його встановлюють при монтажі інфрачервоних плівок. Вбудований датчик менш точний, може застосовуватись для кабельних нагрівальних елементів, алюмінієвих матів.

Спосіб встановлення

За способом установки виділяють накладні та термостати, що вбудовуються у стіну. Для їх монтажу слід підготувати місце, зробити канали для проведення кабелів та датчиків. Крім того, виділяють термостати із DIN-рейкою, які встановлюють у коробці розподільного щитка.

Діапазон температур та потужність

Зазвичай, шкала приладу дозволяє задавати температуру від +5 до +95 градусів. На практиці ж комфортна температура теплої підлоги становить 28–30 градусів.

Більшість приладів розраховані на потужність підлоги у 3,5 кВт. Якщо потужність системи обігріву вища, то потрібно купувати та встановлювати кілька терморегуляторів.

Який вибрати терморегулятор для теплої підлоги залежить від системи опалення, побажань власника квартири чи будинку, його бюджету. Наші менеджери допоможуть вибрати потрібний прилад, розкажуть, як працює терморегулятор для теплої підлоги, куди його поставити, переваги та недоліки тієї чи іншої моделі.

Купуйте системи опалення, складові у нашому інтернет-магазині. Доставляння по Києву – кур'єром, у регіони – популярними мувінговими компаніями. Проконсультуємо, підберемо прилад з урахуванням ваших побажань та технічних характеристик системи опалення. І нехай у вашій оселі буде тепло.

Часті питання

Наші менеджери підготували відповіді на популярні запитання:

  1. Чи можна використовувати теплу підлогу без терморегулятора? Ні, підключення системи опалення без термостата заборонено. Це призведе до перегріву кабелів, викличе деформацію фінішного покриття та, можливо, пожежу.
  2. Де краще ставити терморегулятор для теплої підлоги? Прилад встановлюють у тій кімнаті, де змонтована система опалення на висоті 0,5 м над рівнем підлоги.
  3. Як під'єднати терморегулятор до теплої підлоги? Монтажем системи опалення, підключенням додаткового обладнання повинні займатися спеціалісти. Якщо ви вирішили підключати термостат самостійно, але слідуйте за схемою в інструкції виробника теплої підлоги.
  4. Де краще ставити терморегулятор для теплої підлоги? Регулятори встановлюються у кожній кімнаті, де обладнано електричну систему опалення.
  5. Як вибрати терморегулятори для теплої підлоги? Зверніться до менеджера нашого магазину. Він запропонує декілька варіантів, враховуючи ваші побажання, особливості системи опалення та бюджет.

Related Posts

Меню