Facebook Pixel

Як укладати теплу підлогу під плитку?

February 21, 2023
Як укладати теплу підлогу під плитку?

Керамічна плитка, керамограніт – надійний, екологічний та міцний будівний та оздоблювальний матеріал. Він не утримує вологу, не деформується при зміні температури, витримує великі навантаження. Тому його використовують як фінішне покриття у ванних кімнатах, коридорах, кухнях та виробничих приміщеннях, суспільних просторах.

Але на руку це покриття досить прохолодне. Нівелювати цей недолік допоможе система теплої підлоги. Як укладати її під плитку, яке опалення краще вибрати для власного будинку або квартири розповідають наші експерти.

Види систем опалення

Наразі існує 2 види опалення для підлоги – це водяна та електрична. Перша монтується у власних домогосподарствах, друга – у квартирах, виробничих приміщеннях, будинках. Обидві технологічні системи можуть укладатися під керамічну плитку, керамограніт.

Особливість монтажу кахлю – обов’язкове використання будівельних цементних сумішей для організації стяжки та плиткового клею. Тобто у будь-якому випадку проводять брудні роботи.

Переваги кахлю для теплої підлоги

Плитка – ідеальне фінішне покриття у ванній кімнаті, сауні, приміщенні з великим навантаженням. Вона чудово співпрацює з системами опалення підлоги. Її переваги та недоліки дивиться у таблиці.

Плюси

Мінуси

 • екологічність та інертність – не виділяє шкідливих речовин, не вступає у хімічні реакції;
 • міцність – не боїться механічних навантажень, можна встановлювати меблі та обладнання;
 • вологостійкість – не вбирає, не накопичує рідину;
 • зносостійкість – термін служби плитки становить кілька десятків років, систем обігріву підлоги – до 50 років;
 • пожежна безпека – витримує високі температури, не плавиться, не деформується.
 • висока теплопровідність – тому кахлі холодні на дотик;
 • невеликий перелік систем опалення, які можна укладати під плитку;
 • потрібна допомога спеціалістів.

Ремонтні роботи триватимуть у 2 етапи – це підготовка стягеля, його витримка до повного випаровування вологи, монтаж кабелів опалення. На другому – укладання фінішного покриття. Системою ж опалення можна буде користуватися через 4 тижні після закінчення робіт.

Як укладати теплу підлогу під плитку

Під плитку можна укладати водяну й електричну теплу підлогу. Але перший варіант розробляється та монтується разом з основною системою опалення власного будинку. Електрична тепла підлога дозволена у будь-якому приміщенні.

Для організації електричної системи опалення використовують:

 • резистивні кабелі – монтують у стягель;
 • тонкі кабелі або нагрівальні мати – укладають у плитковий клей.

Скільки споживає електрична тепла підлога залежить від шару теплоізоляції, товщини стягеля.

Інфрачервоні плівки не використовують разом з кахлями або керамогранітом. Компоненти цементу погано впливають на карбонові нагрівальні елементи, саму плівку. Така підлога швидко стане непридатною для використання, а кахлі деформуються.

Як правильно класти плитку на теплу підлогу:

 1. Організація цементного стягеля.
 2. Монтаж будівельної стрічки. Розкладання резистивних кабелів.
 3. Заливка фінішного шару стягеля.
 4. Почекати повного застигання цементного розчину.
 5. Обробка грунтовкою. Монтаж плітки шовним методом на клей. Використовуйте термостійкі плиткові клеї. Наприклад, Ферозит термостійкий 108, склад для камінів Полімін, Церезіт СМ-11, SikaCeram-213 Extra для керамограніту.

Якщо ви використовуєте тонкий кабель або мати під плитку, то також потрібно підготувати стягель. Але нагрівальні елементи монтуються у клей під час монтажу плитки. Кахлі також укладають шовним методом.

Яка плитка краща для теплої підлоги

Вибір кахлю або керамограніту – це зона відповідальності господаря. Він повинен бути якісним, відповідати державним стандартам.

Головне – плитка має бути укладена шовним методом. Товщина шва залежить від розміру кахлю або керамограніту і становить від 0,5 до 7 мм.

Під час нагріву усі фізичні тіла збільшуються. Цементний стягель, плитка – не є виключенням. Якщо остання не матиме швів, то суміші почнуть деформуватися та кришитися. Сама плитка може розтріскатися.

Фінішне оздоблення потрібно буде міняти. Тож при організації теплого полу не використовуйте плитку або керамограніт, які вкладаються безшовним методом.

Наш інтернет-магазин пропонує різноманітні системи опалення приміщень. Виникли питання, то зверніться до наших менеджерів. Вони нададуть консультацію як зробити теплу підлогу у ванній кімнаті, підберуть комплектуючі.

Часті питання

 1. Яка плитка для теплої підлоги підійде? Будь-яка. Головне укладати її шовним методом.
 2. Що краще на теплу підлогу плитка чи ламінат? І плитку, і ламінат можна укладати на теплу підлогу. Вибір покриття – це зона відповідальності власника оселі. Під ламінат монтують або резистивні кабелі, або інфрачервоні плівки.
 3. Як класти плитку на теплу підлогу? Методика монтажу плитки однакова – підготовка стягеля, ґрунтування, монтаж кахлів шовним методом.
 4. Як зробити теплу підлогу під плитку? Можна це зробити своїми руками, а можна звернутися до спеціалістів. Ми радимо останній варіант.

Related Posts

Меню