Facebook Pixel

Монтаж теплої підлоги на дерев'яні основи: особливості та рекомендації

Монтаж теплої підлоги на дерев'яні основи: особливості та рекомендації

Дерево – це екологічний та популярний матеріал для будівництва, облаштування підлоги у приватних будинках та квартирах. Як поєднати його з підлоговими системами обігріву, розповідають наші експерти.

Водяна або електрична підлога – що вибрати

І водяну, і електричну теплу підлогу можна укладати на дерев'яну основу. Технології монтажу різних систем опалення відрізняються одна від одною, тому потрібно дотримуватись рекомендацій фахівців. Водяні системи дозволені лише для приватних будинків, електричні – для котеджів, зрубів та квартир.

Головні моменти, які потрібно враховувати перед монтажем нагрівальних елементів:

  • особливості самої дерев'яної основи – дошки на лагах або покладені палубним методом, на глиняну підлогу, чи зроблена гідроізоляція та є шар утеплювача;
  • стан деревини, системи лагів – воно має бути сухим, витриманим, без ознак грибка чи цвілі. Відстань між лагами має становити не більше 60 см, чорнова підлога не повинна мати ухилів.

Загальне правило – нагрівальні елементи укладають на підготовлену основу та шар теплоізоляції. Система опалення не повинна контактувати із ґрунтом.

Укладання водяної підлоги

Теплоносієм такої підлоги є вода з невеликою кількістю антифризу. Три способи монтажу труб:

  1. На шар теплоізоляції між балками та лагами.
  2. Труби з теплоносієм підвішуються на балки. Між ними та фундаментом знаходиться прошарок повітря. Додаткове утеплення у цьому випадку не обов’язкове.
  3. На лаги укладають чорнову підлогу. На неї монтують систему опалення.

Монтаж водяної теплої підлоги повинні робити спеціалісти. Одна помилка і теплоносій заллє простір під фінішною підлогою. А надмірна вологість дуже негативно впливає на деревину.

Електрична підлога – що вибрати

Резистивний кабель монтують у стяжку з бетону. У будинках із дерев'яними підлогами її, зазвичай, не роблять. Тому для таких будинків фахівці рекомендують використовувати інфрачервоні плівки або нагрівальні мати на алюмінієвій основі.

Укладання ІЧ-плівок

Інфрачервоні плівки монтують на підготовлену основу між лагами або на рівну чорнову дерев'яну підлогу. Особливості розміщення нагрівальних елементів між балками:

  1. Обов'язково укладають шар гідроізоляції та утеплювача.
  2. На утеплювач розкладають ІЧ-плівку.
  3. Відстань від ІЧ-плівки до чорнової підлоги має бути щонайменше 30 мм.

Нагрівальний елемент не повинен торкатися дощок підлоги. Це підвищить пожежну безпеку, дозволить запобігти надмірним навантаженням на плівки.

Особливості монтажу ІЧ-плівки на чорновій підлозі:

  1. Між чорновою підлогою та лагами укладають шар утеплювача.
  2. На чорнову підлогу – монтують шар теплоізоляції, потім саму ІЧ-плівку. На неї укладають поліетиленову прокладку. І лише зверху цього пирога знаходиться шар фанери та фінішне покриття.

Кабельна підлога

Для організації системи обігріву можна використовувати резистивні кабелі, але оптимальним варіантом є нагрівальний мат.

Для якісного прогріву підлоги рекомендується використовувати алюмінієвий лист із заглибленнями для нагрівального кабелю. Він укладається поверх шару утеплювача під нагрівальний кабель чи мат. Бетонний стягель не заливається, нагрівальні елементи не контактують із лагами. Відстань від кабелів до чистової підлоги має бути також 3 см. Прошарок з повітря попереджає перегрів фінішного покриття.

Товщина останнього шару не має перевищувати 25 мм. Інакше встановлення підлогової системи обігріву недоцільне.

Деякі висновки

Зазвичай, спочатку будують будинок або роблять капітальний ремонт у квартирі. І тільки після цього замислюються про підлогові системи обігріву.

Тепла підлога – це високотехнологічна система. Помилки під час монтажу можуть спричинити додаткові фінансові витрати. Тому зверніться до спеціалістів. Вони допоможуть правильно організувати систему опалення підлоги з урахуванням матеріалів, з якого побудований будинок.

Related Posts

Меню