Facebook Pixel

Нагрівальні мати для різних видів підлог: дерево, кераміка, ламінат

Нагрівальні мати для різних видів підлог: дерево, кераміка, ламінат

Нагрівальні мати – це збірна назва підлогових систем опалення, що випускаються в бухтах певної площі на спеціальній підкладці. До них відноситься тонкий резистивний кабель на синтетичній сітці та карбонові ламелі (або суцільна маса) на плівці. Обидва варіанти можуть використовуватись як основна та додаткова система опалення. Який електричний мат вибрати для різних видів фінішних покриттів, розповідають наші експерти.

Нагрівальний резистивний мат

Термомат – це резистивна двожильна струмопровідна жила, що закріплена на сітці із синтетичних матеріалів. Її діаметр становить від 3 до 5 мм. Такий кабель монтують у плитковий клей або тонкий фінішний стягель.

Особливість матеріалу: тонку струмопровідну жилу – 3–3,5 мм – укладають тільки під плитку, оскільки потрібна міцна фінішна основа, що прийматиме основне навантаження на себе.

Резистивні кабелі з великим діаметром дозволяється укладати під дерево, ламінат або килимове покриття, лінолеум. Такі жили міцніші, не вимагають жорсткого фінішного покриття. На них можна встановлювати негабаритні меблі.

Інфрачервоні плівки

ІЧ-плівки – це карбонова маса, що укладена на міцну синтетичну основу смугами або одним полотном. Їхня товщина менше ніж 1 мм. Вони не витримують високих навантажень, тобто встановлювати на них меблі заборонено.

Плівки укладають безпосередньо під фінішне покриття. Між карбоновою масою та чистовою підлогою відсутній шар цементного стягеля.

ІЧ-плівки дозволяється монтувати під деревом, ламінатом, килимовим покриттям та кварц-вінілом, лінолеумом. Їх заборонено укладати під плитку, тому що цементний клей розчиняє карбонову масу та підкладку нагрівального елемента. Крім того, розтріскуватимуться шви, плитка відійде від чорнової підлоги.

Загальні правила монтажу

Технологія укладання термоматів залежить від виду нагрівальних елементів. Але загальними правилами є такі:

 • струмопровідні резистивні жили та ІЧ-плівки укладають на підготовлену основу;
 • ухил чорнової підлоги може бути не більше ніж 3 мм;
 • чорнова підлога має бути утеплена;
 • обов'язково встановлюється термостат та датчики температури.

Нагрівальні резистивні мати укладають одночасно з монтажем плитки або їх заливають сумішшю, що сама вирівнюється. Пересуватися такою підлогою можна вже через добу. Включення кабелів, повне навантаження – тільки через 4 тижні після повного висихання плиткового клею, суміші, що сама вирівнюється.

ІЧ-плівки укладають на підготовлену основу. Нагору одразу настилають фінішне покриття. Теплу підлогу можна включати у день її встановлення.

Зведена таблиця

У зведеній таблиці представлені види фінішних покриттів та термоматів, що можна використовувати для організації теплої підлоги.

Тонкі резистивні кабелі на підкладках

ІЧ-плівки

 • тонкий кабель до 3,5 мм у діаметрі – лише плитка, керамограніт;
 • кабель понад 3,5 мм у діаметрі – ламінат, паркет, килимове покриття, кахельна плитка, кварц-вініл, лінолеум.
 • ламінат;
 • килимове покриття;
 • дерево;
 • кварц-вініл;
 • лінолеум.

Тепла підлога – це високотехнологічна система опалення. Тому при виборі її елементів потрібно відштовхуватись від призначення кімнати, виду фінішного покриття, особливостей планування приміщення, поверху, на якому воно розташоване. А вже потім купувати теплу підлогу виходячи з цієї інформації.

У наступних матеріалах наші експерти проведуть порівняння саморегульованого нагрівального кабелю проти резистивного. Читайте огляди у нашому блозі.

Related Posts

Меню