Facebook Pixel

Опалення та комфорт: як теплі підлоги впливають на мікроклімат у приміщенні

Опалення та комфорт: як теплі підлоги впливають на мікроклімат у приміщенні

Людина – істота теплолюбна, тому для комфортного життя розробила різні системи опалення. Печі, каміни залишились у минулому. В наші часи використовують радіатори з теплоносієм, що циркулює в ньому, різні системи підлогового опалення. Обидва види мають різний вплив на здоров'я людини. У цій статті наші експерти розповідають про стан мікроклімату в приміщенні, обладнаному електричними або водяними теплими підлогами.

Мікроклімат – трохи лікнепу

Мікроклімат – це комплекс умов у певній кліматичній зоні чи приміщенні. Його елементи та нормальні показники для людини представлені в таблиці.

Параметр

Показники у теплу пору року

Показники у холодну пору року

Температура

22–25° С

20–22° С

Швидкість руху повітря

25 см/с

До 15 см/6

Вологість

не більш 60%

до 45%

При цьому різниця температур по горизонталі від вікон до протилежної стіни не повинна перевищувати 2°C, а по вертикалі 1°C на кожний метр висоти кімнати.

Для підтримки оптимальної температури використовуються системи опалення, кондиціювання. Нормалізація мікроклімату попереджає перегрів, переохолодження, розвиток грибків та плісняви у житлі.

Тепла підлога як елемент для створення правильного мікроклімату

У будь-якому будинку, квартирі є приміщення, які гірше прогріваються та освітлюються сонцем, а провітрити їх складно, оскільки виникають протяги.

Де рекомендується встановити систему опалення підлоги:

  1. Кімнати, якими часто користується вся сім'я – це спальні та вітальня.
  2. Кімнати, якими користуються рідше, але вони відрізняються підвищеною вологістю – санвузол, ванна кімната, кухня.
  3. Кімнати, де рідко встановлюють радіатори центрального опалення – це коридори, вітальні.

Санвузол

Тепла підлога у цих приміщеннях допоможе зменшити витрати на основне опалення, зменшить конвекційні потоки. Волога у ванній кімнаті не осідатиме на стінах, зменшиться її кількість у повітрі. Це попередить появу плісняви на стінах.

Дитяча кімната

Підлогові системи опалення в дитячій кімнаті, вітальні створять додатковий комфорт, оскільки діти люблять грати на підлозі. Нормальна фізіологічна температура зменшить частоту застудних захворювань.

Кухня

Як правило, фінішним покриттям підлоги на кухні є кахельна плитка. Вона відрізняється високою теплопровідністю, тож під ногами завжди буде холодно. Крім того, висока концентрація пари під час готування створює сприятливі умови для розвитку цвілі. Підлогові системи опалення вирішують 2 проблеми – це холодний кахель під ногами та придушення пліснявих грибків.

Коридор

Ці приміщення межують із вулицею, часто не опалюється, на стінах утворюється конденсат. Тепла підлога в коридорі може використовуватися як основна система опалення, як тепловий бар'єр для холодного повітря з вулиці. Це перешкоджає появі протягів.

Спальня

У таких кімнатах не рекомендують встановлювати теплу підлогу як додаткову систему опалення. Це підвищує ризик пересушити повітря у приміщенні, оскільки в спальні відсутня водяна пара у значних кількостях.

Зміна мікроклімату у таких кімнатах викликає:

  • сухість волосся, шкіри, слизових оболонок, очей;
  • головні болі;
  • підвищену сонливість.

Нівелюють цей недолік зволожувачі повітря. А вночі треба встановлювати мінімальну температуру нагріву підлоги.

Мікроклімат у приміщенні – дуже індивідуальний параметр. Він залежить від особливостей навколишнього середовища та людей, які у цій кімнаті перебувають чи проживають. Тому встановлювати чи ні систему опалення підлоги, кожен власник квартири вирішує самостійно. Наші фахівці допоможуть підібрати складові, виходячи з ваших побажань та особливостей кімнати, яку планується обладнати теплою підлогою.

Related Posts

Меню