Facebook Pixel

Оптимальна температура для теплої підлоги: на що звернути увагу

Оптимальна температура для теплої підлоги: на що звернути увагу

Ноги мають бути у теплі. І що тепліше, то краще. Цього правила усі дотримуються автоматично та майже інстинктивно. Але локальний перегрів ніг, матеріалів погано позначається на здоров'ї, викликає фінансові проблеми у власників підлогових систем опалення. Яка температура потрібна для теплої підлоги з урахуванням фінішного покриття та призначення кімнати, розповідають наші експерти.

Законодавчі норми

Максимальна температура нагрівання струмопровідних жил, ІЧ-плівок становить 60–70 градусів. Це дозволяє прогріти стяжку та фінішне покриття підлоги до 40оС. Але температура вище +30 градусів вже добряче припікає, при її підвищенні по підлозі стає неприємно ходити. У приміщенні стає душно. Крім цього, матеріали фінішного покриття починають деформуватися, виділяти небезпечні хімічні сполуки.

Рекомендована температура підлоги відповідно до санітарних норм:

 • дитяча кімната, дошкільні та шкільні заклади – +24 градуси;
 • житлові приміщення для дорослих – +26 градусів;
 • кімнати для тимчасового перебування людей – +31 градус;
 • ванні кімнати, басейн – до +35 градусів;

Температури у 24 градусів під ногами вже достатньо для відчуття приємного тепла. Такі санітарні норми діють в Україні, країнах Євросоюзу.

Максимальна температура підлоги з урахуванням фінішного покриття:

 • паркет, лінолеум, ламінат – +26 градусів;
 • кахельна плитка, керамограніт – +31 градус.

Для підтримання оптимальної температури використовуйте термостати. Максимальний показник на індикаторах становить 40 градусів. Як тільки підлога розігрівається до показників, вказаних на терморегуляторі, система відключає живлення. Це дозволяє дотримуватися санітарних норм і знижує витрати на експлуатацію теплої підлоги.

Особливості різних приміщень

Інформація, про максимальну температуру елементів, що гріють, вказана в інструкції підлогової системи опалення. При виборі оптимального режиму треба враховувати наступне:

 1. Резистивні кабелі мають більшу потужність, ніж нагрівальні мати того ж розміру або інфрачервоні плівки.
 2. Враховуйте призначення приміщення, в якому встановлена система опалення підлоги. Наприклад, балкони та лоджії остигають швидше, ніж житлові кімнати. Тому для підтримки комфортного мікроклімату температура теплої підлоги має бути вищою, ніж для житлової кімнати.
 3. Ванна, санвузол – це приміщення з підвищеною вологістю. Досить висока температура (до +35) теплої підлоги дозволяє позбутися надлишку вологи, запобігти появі плісняви, грибка.
 4. Кахель як фінішне покриття – дозволений сильний нагрів, не деформується, не виділяє токсичні речовини. Але при перегріві починає руйнуватися затірка між плитками.
 5. Якщо фінішним покриттям у приміщенні є лінолеум або килим, паркет, його максимальна температура теплої підлоги становить +28 градусів. При її підвищенні матеріали можуть деформуватися, виділяти летючі речовини, починає руйнуватися лак на паркеті. Крім того, при покупці покриття звертайте увагу на відмітку, що його можна використовувати разом з теплою підлогою.

Підлогова система опалення – це зручна температура під ногами в будь-яку пору року. В оглядах ми порівнюємо електричну та водяну теплу підлогу. Що вибрати розповідають наші спеціалісти.

Крім того, ми розробили посібник з вибору теплих матів та розв’яжемо проблему холодних підлог у квартирах та приватних будинках. Залишились питання? Телефонуйте, пишіть у формі для зворотного зв'язку. Відповімо і допоможемо вибрати теплу підлогу вашої мрії.

Related Posts

Меню