Facebook Pixel

Особливості використання нагрівальних матів у холодних регіонах

Особливості використання нагрівальних матів у холодних регіонах

Нагрівальний мат – це тонкий резистивний кабель, що укладений на підкладку із синтетичної нитки. Продається готовими бухтами, розрізати його категорично заборонено. Термомат може використовуватися як основне та додаткове опалення. Чи можна монтувати його у холодних регіонах нашої країни, розповідають наші експерти.

Трохи лікнепу

Нагрівальний мат – це кабель, що закріплений на синтетичній підкладці або зроблений із надтонких скляних волокон. Це робить його укладання простим та швидким, не вимагає заливки цементного стягеля, використання монтажних стрічок. Нагрівальні елементи монтують безпосередньо у плитковий клей. Тобто два процеси відбуваються одночасно – і встановлення підлоги, і монтаж кахельної плитки.

Особливості такої теплої підлоги:

  • випускають готовими блоками із певною площею;
  • може застосовуватися у якості основного та додаткового опалення;
  • не потребує високої кваліфікації будівельників;
  • при розмірах підлоги понад 20 кв. метрів потрібно буде укласти дві бухти паралельно одне одному;
  • заборонено відрізати надлишки кабелю.

Нагрівальні мати можна використовувати в якості основного та додаткового опалення. У першому випадку потужність такої підлоги має складати від 180 кВт/кв. м та більше, у другому – від 130 до 180 кВт/кв. м.

Чи можна його використовувати у холодному кліматі

На обігрів приміщення за допомогою системи теплої підлоги істотну роль відіграє не температура на вулиці, а якість утеплення приміщення та стягеля загалом.

Термомат розігрівається до температури 60–70 градусів Цельсія, а фінішне покриття над ним – до 30–40 градусів. Це достатня температура для зручного існування.

Утеплювач дозволяє зменшити витрати на опалення приміщення. Він утримує тепло, не дає стягелю швидко остигати, підтримує комфортну температуру. Якщо кімната не утеплена, то в холодному кліматі резистивні кабелі не можуть підтримувати оптимальну температуру в приміщенні.

Відомі виробники теплих нагрівальних матів

Тепла підлога – високотехнологічна система, купівля термоматів невідомого виробника може закінчитись заміною нагрівальних елементів, капітальним ремонтом приміщення. Наші експерти підготували огляд брендів із доведеною якістю:

  • Dian Technology пропонує кабелі з товщиною до 3,5 мм. Вони практично не піднімають рівень підлоги. Резистивна жила знаходиться у тефлоновому обплетенні, яке витримує температуру до 260 градусів. Сітка оброблена клеєм, що полегшує монтаж нагрівальних матів. Вони можуть монтуватися в плитковий клей, наливні підлоги.
  • HeatTech – термомати Преміумкласу. Товщина двожильного кабеля лише 3 мм. Він укладений на сітку зі скловолокна. Сам кабель упакований у 4 шари теплоізоляції, що витримує температуру нагріву до 250 градусів. Гарантійний термін продуктів HeatTech становить 25 років, а середній строк експлуатації – до 60 років.
  • Schwarz – з товщиною нагрівального кабелю у 3,5 мм. Виробник пропонує бухти великої площі (до 17 кв. м). Використовуються для монтажу в клей плитковий без організації товстого стягеля. Кабель знаходиться на основі шириною в 50 см, що оброблена клеєм.
  • BVF Heating Solution – угорського виробництва з товщиною 3 мм. Допускається укладання під плитку, ламінат, вініл та лінолеум. Гарантійний термін 20 років.

Суворі умови в холодну пору року – це, як сказав би лікар, показання для встановлення теплої підлоги. Вона допоможе створити комфортні умови у квартирі у міжсезоння, коли основне опалення не працює, доповнить його при сильних морозах та вітрах.

Залишились питання? У наступних статтях наших експертів – як працюють програмні терморегулятори: простою мовою.

Related Posts

Меню