Facebook Pixel

Плюси та мінуси використання нагрівальних кабелів у цементний стягель

Плюси та мінуси використання нагрівальних кабелів у цементний стягель

Резистивна жила у цементному стягелі – це класика підлогових систем опалення. Перші теплі електричні підлоги з'явилися на початку ХХ століття. І по суті, ця технологія не змінилася. Але на сьогодні використовуються безпечніші, екологічні та довговічні матеріали. Про переваги та недоліки кабельних систем у стяжці розповідають наші експерти.

Кабелі для теплої підлоги – трохи лікнепу

Кабелі для теплої підлоги – це металева струмопровідна жила, вкрита кількома шарами ізоляційної оболонки. Під дією електричного струму вона нагрівається та прогріває цементний стягель. Виділяють 2 види проводів – резистивні та саморегульовані. Останній вид не використовують для організації теплої підлоги.

Переваги резистивних кабелів у стяжку

Резистивні струмопровідні жили в стягель встановлюють на етапі капітального ремонту чи будівництва приміщення. Вони використовуються для обігріву квартир, будинків, промислових приміщень, для запобігання утворенню льоду на доріжках та сходах.

Плюси такого рішення:

 1. Універсальність – використовується у всіх системах електричного опалення підлоги. Термомати – це той самий кабель, але укладений на армувальній сітці. Такі жили використовуються для організації основного та додаткового опалення.
 2. Надійність та міцність – кабелі занурюються у цементний розчин. Після застигання розчину пошкодити їх практично неможливо. Вони витримують вагу предметів та людей.
 3. Безпека – системи опалення обов'язково треба заземлити. Крім того, струмопровідна жила знаходиться у шарі бетону. Він є діелектриком.
 4. Діапазон потужності – залежить від параметрів пристрою. Тому струмопровідні жили в стяжку можуть застосовуватися для організації основного та додаткового опалення.
 5. Варіативність – струмопровідні жили укладають із певним кроком. Тобто в зоні з інтенсивним охолодженням петлі можна розташовувати на невеликій відстані одне від одної, на інших ділянках – крок між витками може бути більшим.
 6. І найважливіший фактор – ціна. Вартість проводів у стягель набагато нижча, ніж у нагрівальних матів, інших підлогових систем опалення.

Недоліки резистивних кабелів у стяжку

Основний мінус кабельних систем – це складність їхнього укладання. Потрібно зробити чорнову стяжку, закріпити монтажну стрічку, струмопровідні жили. І залити чистову підлогу, тобто виконати великий обсяг брудної та важкої роботи.

Інші недоліки:

 • проблеми із самостійним монтажем – легко помилитися, порушити правила укладання кабелю;
 • додаткові витрати – проблема випливає із попередньої. Для грамотної організації підлогової системи опалення краще запросити професійних будівельників;
 • не ремонтопридатність – після заливання цементної суміші, будь-який злам або помилка при укладанні підлоги автоматично дорівнює новому капітальному ремонту;
 • велика потужність – товстий шар бетону поглинатиме тепло. Тому це потрібно враховувати при виборі потужності теплої підлоги. Особливо якщо це основна система опалення у приміщенні.

Вибір теплої підлоги залежить від особливостей приміщення, його стану, виду покриття для підлоги, бюджету власника квартири. Резистивний провід – надійний та перевірений часом варіант. А його недоліки компенсуються бюджетною вартістю та тривалим терміном експлуатації.

Залишайтеся з нами. У наступних статтях наші експерти розглянуть такі теми:

 • чи зберігає мінеральна вата тепло краще за інші види ізоляції?
 • різниця між нагрівальними матами та іншими системами опалення.

 

Related Posts

Меню