Facebook Pixel

Помилки при монтажі теплої підлоги

Помилки при монтажі теплої підлоги

Тепла підлога – високотехнологічна система, помилки при її монтажі принесуть, як мінімум, розчарування, як максимум фінансові витрати та нові ремонтні роботи. Водяну підлогу у 100% випадків укладають професійні будівельники, і у разі помилок їм доведеться переробляти їх за гарантією.

На укладанні електричної системи опалення її майбутні користувачі намагаються заощадити, та роблять все самостійно. У цьому випадку наслідки лягають на плечі власника житла. Наші експерти регулярно розповідають, чому тепла підлога – ідеальний варіант для зимового сезону. На цей раз вони підготували перелік типових помилок при укладанні електричної теплої підлоги.

Помилки під час вибору матеріалу

При виборі матеріалу потрібно враховувати призначення кімнати, вид фінішного покриття на підлозі. Рекомендації щодо вибору системи опалення дивіться у таблиці.

Тип підлоги

Фінішне покриття

Призначення приміщення

Кабель резистивний, нагрівальний мат

Кахель, керамограніт

 • санвузол;
 • кухня;
 • балкон і лоджія;
 • гараж;
 • коридор;
 • приміщення із періодичним перебуванням.

ИЧ-плівки

Ламінат, паркет, килимове покриття

 • спальня дорослих;
 • дитячі кімнати;
 • вітальня.

Головне – тепло

Друга поширена помилка – це порушення правил укладання кабелю та плівок. Вони повинні монтуватись на відстані 10 см від стіни, до 30 см від радіаторів центрального опалення. Або другий варіант – укладання підлоги на невеликій площі у центрі кімнати.

І так зійде

Ця помилка випливає із попередньої. Перед купівлею комплекту теплої підлоги слід зробити план приміщення. На ньому вказують розташування меблів, важкої техніки – пральної машини, ванни. Це допоможе скоротити витрати на закупівлю матеріалів, запобігає перегріванню кабелів або плівок під габаритними меблями.

План розташування теплої підлоги стане в пригоді й при подальших ремонтах. Власник квартири точно знатиме, де не можна пиляти або свердлити, зробить процес монтажу сантехніки та меблів безпечним.

Відріжемо зайве

Кабелі, мати продаються готовими бухтами. Довжина кабелю розрахована на обігрів певної площі. Не розрахували, не підготували креслення та після укладання залишилося кілька метрів дроту. Відрізали надлишки. Тепла підлога працюватиме, але її потужність зміниться. Термін служби кабелю різко зменшується.

Увімкнемо у розетку

Тепла підлога – це додаткове навантаження на проводку у квартирі та будинку. Перед монтажем переконайтеся, що вона витримає підключення кабелів або ІЧ-плівок. Рекомендується встановити окремий автомат для підключення теплої підлоги.

А що з ним станеться

Кабелі, ІЧ-плівки вимагають дбайливого поводження в процесі зберігання, підготовки та укладання. Часті помилки:

 • монтаж на основу, що не підготовлена до укладання кабелів;
 • порушення правил укладання – різна відстань між витками, накладання кабелів один на одний, відсутні відступи від стін, не використовувалася демпферна стрічка при заливанні стягеля;
 • навантаження на незалитий стягелем кабель – ходіння по ньому, складування на бухтах будівельних матеріалів та інструментів;
 • при монтажі нагрівального мату залишають ділянки у плитковому клеї, які заповнені повітрям. Це призводить до перегріву кабелю на цій ділянці;
 • покращення ефективності теплої підлоги за допомогою теплоізоляції проводиться з порушеннями – часто кабелі укладають прямо на шар мінеральної вати. Теплоізоляційна підкладка між фінішним покриттям та нагрівальними елементами потрібна лише для ІЧ-плівок. Якщо планується встановити резистивний кабель, теплоізоляцію підлоги проводять до заливки чорнового шару стяжки і її товщина повинна бути не менше 5 см.

Підлогові системи обладнання – це суттєві витрати на покращення якості життя. Довірте їх професійним будівельникам. Якщо ж зважилися все робити самостійно, то скрупульозно дотримуйтесь правил укладання кабелів або плівок, монтажу додаткового обладнання. Тільки в цьому випадку тепла підлога працюватиме без перебоїв і радуватиме вашу родину.

Related Posts

Меню