Facebook Pixel

Правильне використання монтажної стрічки для кабелю

Правильне використання монтажної стрічки для кабелю

Тепла підлога – це не лише резистивний кабель та терморегулятор. Для правильного монтажу потрібні додаткові аксесуари.

Монтажна стрічка використовується для кріплення струмопровідної жили, запобігання її перехрещування і, в результаті, для якісної роботи системи опалення підлоги. Що таке перфорована стрічка, як її правильно використовувати, розповідають наші експерти.

Трохи лікнепу

Монтажна стрічка – це гнучка металева смуга з перфораціями. Її призначенням є надійне кріплення кабелів завтовшки до 9 мм, хомутів, інших будівельних елементів. Продається в рулонах завдовжки від 5 м та більше. Її товщина становить 0,5–0,8 мм, вона виготовлена з оцинкованої нержавіючої сталі.

Переваги перфорованого матеріалу:

 • міцність, гнучкість;
 • стійкість на розрив та деформацію;
 • хімічна інертність – не входить у хімічні реакції із цементом, пластифікаторами, які входять у будівельні суміші;
 • простота використання;
 • міцне кріплення кабелів – вони можуть випадково випасти зі затискачів, але останні не розігнуться самостійно;
 • багатофункціональність;
 • тривалий термін служби;
 • бюджетна вартість.

Недолік гнучкого елемента кріплення лише один – це необхідність підготувати отвори для дюбелів. Якщо в стяжці проходять комунікації, існує ймовірність їх пошкодження. Тому перед укладанням системи опалення необхідно провести виміри, зробити креслення.

Правила та особливості укладання

Виробники випускають 2 види такого кріплення:

 • з хвилястою окрайкою – дозволяє зігнути стрічку під будь-яким кутом, полегшує монтаж вертикальних конструкцій.
 • з прямою окрайкою – дуже міцна на розрив, розтягування та деформацію. Використовується для фіксації конструкцій, які зазнають підвищених навантажень. Саме до таких і відноситься електрична тепла підлога.

Нюанси використання кріплення:

 1. Кріпиться за допомогою дюбель-цвяхів 6х40 мм на очищену бетонну основу. Крок його укладання становить 0,5 метра. Фіксація дюбелями потрібна через кожних 30–40 см.
 2. Якщо основа була утеплена за допомогою пінополістиролу або пінопласту, шар стяжки під струмопровідними жилами повинен бути мінімум 10 мм. Для кріплення стрічки використовують дюбелі.
 3. Якщо монтажна стрічка кріпиться до металевої армувальної решітки, то заливка стягеля не проводиться. В цьому випадку для її кріплення потрібні пластикові кабелі. Крок укладання також становить 0,5 м, а хомути ставлять кожні 30 см аналогічно дюбелям.

Для тонкої резистивної жили під плитку використовують стрічку з кроком кріплення 20 мм, для товстих кабелів – від 25 мм.

Як розрахувати довжину перфорованої стрічки

При розрахунку кількості монтажної стрічки слід відштовхуватися від площі системи опалення. Приклад дивіться у таблиці.

Площа теплої підлоги

Довжина перфорованого кріплення

12 кв. м, використовується тонкий кабель під плитку

L=S*3 =12*3=36 м

12 кв. м, використовується резистивна жила у стяжку

L=S*2,5=12*2,5=30 м

Монтажна стрічка – це недорогий, але необхідний елемент системи опалення підлоги. Не варто їм нехтувати, тому що він полегшить укладання струмопровідних жил, виключить їх перегрів, поламання теплої підлоги.

Читайте новини у нашому блозі. У наступних статтях наші експерти проведуть порівняння: саморегулювальний нагрівальний кабель проти резистивного, розкажуть про використання підлогових систем опалення для вирощування сільськогосподарських культур та декоративних рослин.

Related Posts

Меню