Теплоізоляція – це система заходів. що запобігає втратам тепла в приміщеннях, приладах, рушійних механізмах. Її обов'язковим елементом є використання пористих матеріалів з малою теплопровідністю та різним складом, призначенням та властивостями. У цій статті наші експерти порівнюють утеплювачі з різними споживчими якостями, відповідають на питання чи зберігає мінеральна вата тепло краще за інші види ізоляції?
Мінеральна вата – це найтонші нитки скла, базальту або шлаку, що зібрані в мати або рулони. Її теплопровідність дорівнює 0,035–0,040 Вт/(м·K). Ширина матеріалу в матах та рулонах становить 600 мм. Довжина та товщина можуть відрізнятися.
Особливості мінеральної вати:
Для монтажу мінеральної вати не потрібні професійні навички. Вона просто укладається в підготовлену дерев'яну решітку. Мінеральна вата є бюджетним утеплювачем. Сукупність усіх споживчих якостей робить її утеплювачем №1 у будівництві.
Це синтетичний теплоізоляційний матеріал. Використовується для утеплення будівель із 1941 року. Його отримують спінюванням полістиролу. На зовнішній вигляд – це дрібнопориста маса з діаметром осередку до 0,2 мм.
Особливості матеріалу:
Матеріал використовується при будівельних роботах, як утеплювач для підлогових систем опалення, при організації доріг, спортивних майданчиків. Екструзійний пінополістирол не потребує спеціальних навичок для роботи з ним.
Піноізол – це, по суті, спінений рідкий пінопласт. Його можуть назвати Екоізол, Юнізол. Піноізолом заповнюють щілини, порожнини у стінах, каркасних конструкціях.
Особливості матеріалу:
Істотний мінус піноізолу – для його використання потрібні професійні навички та обладнання.
Популярний та недорогий утеплювач. Складається з великих гранул спіненого полімеру, що не сполучаються між собою. Застосовується у будівництві, медицині, для пакування різних товарів, виготовлення форм для лиття.
Особливості матеріалу:
Істотний мінус – це погані шумоізоляційні властивості, пінопласт можуть пошкодити гризуни.
Рідка теплоізоляція – це фарба, що містить керамічні мікросфери. Вони наповнені повітрям, яке забезпечує теплоізоляційні властивості матеріалу.
Особливості утеплювача:
До недоліків рідкої ізоляції відноситься її великі витрати – 0,4–1 л на 1 квадратний метр із товщиною шару в 1 мм. Крім того, вона застосовується для утеплення металевих конструкцій, що вимагає високого професіоналізму персоналу.
На ринку будівельних матеріалів представлений великий вибір утеплювачів. Лідером є рідка теплоізоляція. Але вибирати матеріал потрібно з урахуванням місця його використання, професіоналізму будівельників, призначення та ціни.
Читайте в наступних оглядах наших експертів про використання нагрівальних матів для сільського господарства та садівництва, порівняння різних видів теплої підлоги та правила їх монтажу.