Facebook Pixel

Ремонт теплої підлоги: що робити, якщо вона перестала працювати?

Ремонт теплої підлоги: що робити, якщо вона перестала працювати?

Тепла підлога – це система, що складається з багатьох компонентів. І навіть незначний дефект призведе до того, що нагрівальні елементи не будуть працювати. Про типові несправності та методи їх виправлення розповідають наші експерти.

Вихід з ладу електричної теплої підлоги

Кабельна підлога (резистивна жила у стягелі або нагрівальний мат) є не ремонтопридатною системою опалення. Але перед тим, як зривати плитку, слід перевірити всі її доступні елементи.

Відсутня подача електроенергії

Цей момент перевіряють насамперед. Навіть якщо працює холодильник та горять лампочки у всіх кімнатах. Огляньте терморегулятор, оскільки подача електрики на кабелі відбувається через нього. Якщо індикація відсутня, використайте мультиметр для визначення напруги на вхідних контактах.

Якщо все нормально, то огляньте сам терморегулятор. Можливо, неправильно встановлено параметри системи. Після чого вимірюють напругу на виходах терморегулятора на кабелі, що гріють. Якщо на виході показники нижчі, ніж на вході, слід замінити термостат.

Вихід з ладу датчика

Завдання термодатчика – вимірювання температури. При досягненні заданих параметрів термостат вимикається. Якщо датчик не працює, подача електроенергії не припиняється, можливий перегрів кабелів або ІЧ-плівок, підвищуються витрати на електрику.

Ознака виходу устаткування з ладу – по підлозі стає неприємно ходити. Вихід – заміна датчика. Його монтують у гофрі, тому поламану деталь витягують та встановлюють нову.

Порушення правил монтажу

Всі системи працюють правильно, але температура теплої підлоги є недостатньою для обігріву приміщення. Якщо вона не піднімається вище за +28–30 градусів, то можливими причинами будуть такі:

  • вибрано занадто низьку потужність обігріву;
  • порушено термоізоляцію приміщення;
  • порушені правила укладання – занадто рідкий крок витків, дуже товстий шар стягеля, встановлі гіпсові маяки на жилах, використання болгарок для розшивки міжплиткових швів, що призвело до пошкодження кабелів;
  • неправильно встановлений датчик – надто низько до поверхні підлоги.

Варіант у цьому випадку лише один – демонтаж системи, встановлення всіх елементів із дотриманням технологічного процесу.

Порушено цілісність кабелю

Причина – пошкодження кабелю під час монтажу, порушення техніки експлуатації теплої підлоги (наприклад, на нього поставили важкий комод або пошкодили свердлом під час ремонту). Для визначення місця ушкодження використовують тепловізор.

Для ремонту доведеться знімати частину покриття над проблемною ділянкою кабелю. Майстер прибере фінішне покриття і можна визначити причини виходу кабелю з ладу.

Однією з них може бути порушення контакту в з’єднувальній муфті. Причина – різкий поворот кабелю до або після муфти. Виникає надмірний натяг, його кінці самі себе висмикують із з'єднань. Ремонт муфти мають проводити професійні будівельники.

Несправності водяної підлоги

Водяна підлога – це складна система з безліччю елементів. Вихід з ладу хоч 1 компоненту супроводжується погіршенням подачі тепла, є можливість виливу теплоносія. Тому виявити причину, усунути її мають спеціалісти, що монтували систему. Самостійність неможлива.

Цілком виключити ризик виходу з ладу теплої підлоги неможливо. Але мінімізувати ймовірність – цілком під силу при дотриманні правил укладання та експлуатації системи опалення підлоги. Залишились питання? Ставте! А в наступному огляді наші експерти розкажуть про екологічність теплої підлоги та вплив на навколишнє середовище.

Related Posts

Меню