Facebook Pixel

Різноманітні варіанти дизайну теплих підлог: як створити затишну та стильну атмосферу в приміщенні

Різноманітні варіанти дизайну теплих підлог: як створити затишну та стильну атмосферу в приміщенні

Теплі підлоги - це сучасна технологія. Вони відчуваються на дотик, але не бачаться. Вартість установки підлогового опалення досить помітна навіть для користувачів з високим рівнем доходу. Тому при виборі дизайну кімнати, матеріалів, які будуть використовуватися для фінішного покриття, і їх сумісності з системою опалення, а також призначенням приміщення потрібно враховувати.

Як вибрати, доглядати за теплою підлогою - чистка, обслуговування, ремонт - та створити затишну та стильну атмосферу розповідають наші фахівці.

Типи підлоги та особливості оформлення документів

Існують два типи теплих підлог - водяний та електричний. Перший проектується разом з системою опалення всього будинку. Його вказують у документації до газового котла, каналізації та системи водопостачання. Іншими словами, для такої підлоги потрібно отримати згоду у газовій компанії та місцевих водопостачальних підприємств.

Електрична підлога не потребує реєстрації, може не бути вказана в плані квартири чи будинку. Головне, щоб електрична мережа витримала навантаження.

Обидва типи систем опалення вказуються в дизайн-проєкті перед ремонтом приміщення. В проєкті вказують контур теплоносія, кількість та місце розташування терморегулятора, точки виходу та входу резистивного кабелю. Крім того, в дизайн-проект вносять місця стиків, товщину стяжки та типи матеріалів для фінішного покриття. Це дозволяє уникнути установки габаритних меблів на кабель чи інфрачервону плівку.

Технологічні особливості

  • Незалежно від дизайнерських «хотелок» власників приміщення, існують правила, яких потрібно дотримуватись при організації теплої підлоги. До таких належать:
  • відстань до стін, сантехніки – 5 см;
  • до батарей центрального опалення, стояка із гарячою водою – 10 см;
  • дотримання однакового кроку укладання резистивного кабелю по всій площі приміщення;
  • заборонено торкання та перехльостування петель струмопровідної жили;
  • одножильний кабель повинен починатися та закінчуватися в одній точці;
  • при повороті нагрівального мату розрізають тільки сітку, що армує, петлі не формують.

Дизайн з урахуванням приміщення та фінішного покриття

Затишок у квартирі, комерційному приміщенні залежить від його виду, типу фінішного оздоблення. Ці моменти також враховують при організації теплої статі. При виборі системи опалення підлоги слід відштовхуватися від призначення приміщення:

ванна кімната, коридор, громадська будівля з великим навантаженням – використовуйте резистивний кабель, водяну підлогу, тонку жилу або нагрівальні мати;

дитяча кімната - ІЧ-плівки під фінішне покриття;

інші кімнати в будинку – будь-який вид теплої підлоги за бажанням користувача.

Види підлогових систем опалення в залежності від обробки приміщення дивіться в таблиці.

Тип теплої статі

Можливе оздоблення

Гумовий кабель, нагрівальний мат

Керамограніт, кахель, декоративна плитка

ІЧ-плівки

Ламінат, ковролін, лінолеум, щитовий паркет

Водяна підлога

Керамограніт, кахельна плитка, ковролін. Небажано встановлювати під ламінат.

Яку б теплу підлогу ви не вибрали, не варто поєднувати її з покриттям з малою теплопровідністю. До них відноситься натуральне дерево, корок. Не укладайте на кабелі або інфрачервоні плівки килими з об'ємним ворсом.

Деякі висновки

Затишок – це доцільність та дотримання правил планування всіх систем життєзабезпечення у будинку. Тому враховуйте рекомендації щодо безпеки та комфорту для теплих підлог у дитячій кімнаті, інших приміщеннях. А вже виходячи з правил встановлення та експлуатації системи опалення, вибирайте матеріали для оздоблення кімнати.

Related Posts

Меню