Facebook Pixel

Що потрібно знати про теплу підлогу перед покупкою?

Що потрібно знати про теплу підлогу перед покупкою?

Підлогові системи обігріву – зручність, комфорт, зменшення випадків алергічної реакції на пил, респіраторних захворювань у мешканців будинку чи квартири. Це високотехнологічна система, одночасно з її укладанням потрібен капітальний чи косметичний ремонт у приміщенні. Тому перед покупкою вивчіть особливості всіх видів теплої підлоги, проведіть аналіз можливостей і потім робіть остаточний вибір.

Водяна система опалення

Водяна тепла підлога – система труб, якими циркулює вода. Вона підключена до автономного казана, проектується, монтується на стадії будівництва будинку. Водяна підлога швидко, рівномірно прогріває приміщення. Але встановлювати його можна лише у приватних будинках, для власників квартири цей варіант відпадає.

Електрична тепла підлога

Популярна підлогова система опалення дозволена для приватного будинку та квартири, промислових приміщень. Якщо в приміщенні не буде радіаторів центрального опалення, вибирайте теплу підлогу з потужністю 175–220 Вт/кв. м. Він має покривати щонайменше 70% площі кімнати. Якщо він доповнюватиме основну систему, то потужність буде нижчою.

Існує 3 види електричної теплої підлоги – резистивні кабелі, нагрівальні мати на армувальній сітці, ІЧ-плівки. При виборі електричного обладнання власник квартири враховує особливості приміщення, стан та вид фінішного оздоблення.

Особливості електричної теплої підлоги:

  1. Резистивний кабель – бюджетний варіант, що рівномірно розподіляє тепло, монтується під різні фінішні покриття. Витримує значні навантаження. Але для укладання необхідно організувати цементний стягель. Тобто фактично здійснити капітальний ремонт приміщення.
  2. Нагрівальні мати – вартість вища, ніж у резистивного кабелю. Але це нівелюється простою укладання, оскільки кабелі закріплені на армувальній сітці. Для організації такої системи опалення не потрібно укладати цементний стягель, робити капітальний ремонт у приміщенні. Вона встановлюється в плитковий клей, тому фінішне покриття – тільки кахель чи керамограніт.
  3. ІЧ-плівки – ламелі з карбонової маси, які нанесені на синтетичну основу. Їхня товщина становить 0,4 мм. Вони не підіймають рівень підлоги, можуть бути укладені самостійно. Капітальний ремонт кімнати не потрібний. Достатньо зняти фінішне покриття – ламінат, лінолеум – розкласти та увімкнути ІЧ-плівки. Тобто, монтаж системи опалення в одній кімнаті займає 1 день. Мінус – висока ціна, заборонено укладати під плитку, термін служби менший, ніж у кабельних систем.

Що ж вибрати

При виборі системи опалення враховуйте особливості приміщення, умови в яких працюватиме тепла підлога. Потім зверніть увагу на потужність та правила монтажу.

Бренд – це останнє, на що потрібно звертати увагу. Найчастіше економ-варіант виконує свої функції не гірше за продукти з преміум-сегмента. Але в першому випадку виробник дає гарантію 15–25 років, а в другому – 50 років і більше на власний продукт. Але відоме ім'я значно збільшує ціну готової системи опалення.

Єдине, на чому не потрібно економити – терморегулятори з Wi-Fi. Керуйте теплом у себе вдома дистанційно, зменшить витрати електроенергії на 50–70%.

Чи не знаєте, що вибрати? Зверніться до наших менеджерів, читайте огляди експертів у блозі. Наступна тема – ТОП-5 матів для теплої підлоги під плитку: огляд найкращих моделей.

Related Posts

Меню