Скільки споживає тепла підлога?

21, 2023
Скільки споживає тепла підлога?

Опалення приміщення – це суттєві витрати для власника квартири, будинку та офісу. Скільки споживає тепла підлога, як мінімізувати витрати на обігрів при різних її видах, розповідають наші фахівці.

Ключові фактори для оцінки споживання електроенергії

Потужність системи обігріву – основний показник при розрахунках витрат на експлуатацію теплої підлоги. Вона залежить від виду нагрівальних елементів. Усереднені показники представлені у таблиці.

Види системи опалення

Скільки тепла підлога потребує кВт/м2

Інфрачервоний плівковий

0,15–0,4

Нагрівальний мат

0,12–0,2

Резистивний кабель

0,12–0,15 (це 5 витків кабелю)

Крім технічних характеристик системи опалення, під час розрахунків враховуйте особливості приміщення. Чинники, що впливають на те, скільки тягне тепла підлога:

 1. Площа системи опалення – чим вона більша, тим вище цифри в платіжках від Обленерго.
 2. Утеплення стягля та квартири загалом – грамотний ремонт дозволить скоротити витрати на опалення на 25–30%.
 3. Особливості квартири – перший поверх або вище, кутова або розташована у центральних під'їздах, матеріали та якість утеплення стін. Якщо по кімнаті гуляють протяги, то витрати на опалення збільшаться.
 4. Економічність системи опалення – провідні позиції за цим показником займають інфрачервоні плівки та алюмінієві мати. Вони встановлюються під фінішне покриття та не гріють товстий шар стягля.
 5. Якість обігріву основною системою опалення – чим нижча температура теплоносія в батареях, то частіше включають теплу підлогу. Чим більше працюють кабелі або інфрачервоні плівки, тим більше витрат на оплату електрики.

Скільки енергії витрачає тепла підлога – приклад розрахунків

Для розрахунку споживання електроенергії використовується формула – W=PхSх0.4, де Р – потужність системи опалення (Вт/м2), S – площа приміщення, 0,4 – поправний коефіцієнт. Він виведений емпіричним методом з урахуванням правил розміщення нагрівальних елементів у кімнаті.

Приклад розрахунку різних систем опалення: кімната розміром 12 квадратних метрів, призначення – кухня, середній час роботи – 4 години на добу.

Вид
опалення

Потужність (кВт/м2)

Скільки кіловат на годину споживає тепла підлога (W=PхSх0.4)

Споживання за добу

(кВт)

Кількість кВт у місяць

Резистивний
кабель

0,12

0,6

2,4

72

Нагрівальний мат

0,12

0,6

2,4

72

Інфрачервона плівка

0,15

0,72

2,88

86,4

Це розрахунковий показник, реальне енергоспоживання менше на 30–50%. При розрахунках не враховується температура підлоги, ряд факторів довкілля – поверховість, якість утеплення кімнати, вид термостата – механічний або електронний програмований. При зміні температури 1 градусів споживання електрики збільшується (або зменшується) на 5%.

Скільки споживає енергії тепла підлога та як знизити комунальні платежі

Зменшити витрати на опалення на 50–70% – це реально без дорогих технологій. Рекомендації наших спеціалістів:

 1. Дотримуватися правил укладання кабелів та ІЧ-плівок – це використання теплоізоляції, відступи від стін становлять 10–15 см, а від батарей – 20–35 см, не укладати нагрівальні елементи під громіздкі меблі, ванни та душові кабіни.
 2. Встановити програмовані терморегулятори – їх ціна вища за механічні, але ви побачите скільки споживає електроенергії тепла підлога на добу, тиждень, місяць у цифрах. Це допоможе вибрати оптимальний режим обігріву приміщення.
 3. Розумне споживання – вимикати систему опалення на час своєї відсутності, знижувати температуру на кілька градусів у нічний час.
 4. Грамотний ремонт та утеплення приміщення.

Скільки електрики їсть тепла підлога, більшою мірою залежить від її власників, ніж від технічних характеристик. Якщо при монтажі не використовувалися утеплювачі, у квартирі гуляють протяги, включати систему опалення доведеться частіше, тривалість її роботи збільшується. Перед тим як зробити теплу підлогу треба утеплити приміщення, розрахувати кількість нагрівальних елементів з урахуванням його площі, наявності меблів та особливостей фінішного покриття.

Якщо залишилися питання – який терморегулятор вибрати для теплої підлоги, потрібна допомога при розрахунках та виборі системи обігріву, звертайтесь до наших спеціалістів. Допоможемо, підкажемо і нехай у вашій оселі буде тепло.

Часті питання

 1. Скільки кіловат електрична тепла підлога споживає? Потужність системи опалення вказана у її технічних характеристиках.
 2. Який терморегулятор обрати, щоб заощадити? Це залежить від вашого бюджету. Скільки бере електроенергії тепла підлога, залежить від її виду, факторів довкілля. При використанні програмованих термостатів економія становитиме до 70% від розрахункових показників.
 3. Скільки тягне електрична тепла підлога на основі ІЧ-плівок? Інфрачервона підлога вважається найекономішою. Вона укладається під фінішне покриття (ламінат, лінолеум, килим) та не нагріває товстий шар стягля. Її розрахункова потужність вказана у технічних характеристиках.

Related Posts

Меню