Скільки споживає електрична тепла підлога?

21, 2023
Скільки споживає електрична тепла підлога?

Додаткове опалення – це комфортні умови для власної родини. Але вправний ґазда бере до уваги й економічні моменти. Адже чим більше використовуєш електрики, тим більше цифри у квитанціях від Обленерго. Тож наші експерти відповідають на питання скільки споживає електрична тепла підлога і як зменшити комунальні платежі в Україні.

Скільки споживає тепла підлога – приклад розрахунків

Потужність системи обігріву – основний показник при розрахунках витрат під час експлуатації теплої підлоги. Вона залежить від виду нагрівальних елементів, багатьох інших складників. Виробник вказує розрахункову потужність в інструкції до системи теплої підлоги.

Вид системи опалення

Скільки споживає тепла підлога кВт/м2

Інфрачервона плівка

0,15–0,4

Нагрівальний мат

0,12–0,2

Резистивний кабель

0,12–0,15 – це 5 витків кабелю на 1 м2 підлоги

Розрахувати скільки споживає тепла підлога можна по формулі:

W=PхSх0.4, де:

 • S – площа приміщення;
 • Р – потужність системи опалення (Вт/м2);
 • 0,4 – коефіцієнт поправки. Він виведений емпірично з урахуванням правил розміщення нагрівальних елементів у кімнаті.

Розрахуємо скільки електроенергії споживає тепла підлога на обігрів зали площею 20 квадратних метрів, тепла підлога працює 8 годин.

Вид опалення

Потужність (кВт/м2)

Розрахунок споживання електричної енергії теплим полом (W=PхSх0.4)

Споживання на добу

(кВт)

Споживання протягом місяця (кВт)

Резистивний кабель

0,12

0,96

7,68

230

Нагрівальний мат

0,12

0,96

7,68

230

Інфрачервона плівка

0,15

1,2

9,6

288

Це розрахункові показники. Реальні цифри, зазвичай, значно менші. Фактори, які треба враховувати при організації системи опалення:

 1. Вид системи теплої підлоги.

Вважається, що водяна підлога не потребує електрики. Але ж вона не працює без електричних насосів, які пришвидшують циркуляцію води у трубах. Для електричних систем найекономнішими вважаються інфрачервоні плівки. Вони монтуються під фінішне покриття (ламінат, килим або паркет) та не гріють товстий шар стяжки.

 1. Площа теплої підлоги та кількість годин, що вона працює.
 2. Поверх на якому розташована квартира – на першому витрати на опалення будуть більші, ніж на другому та вище.
 3. Фінішне покриття – фізичні характеристики, теплопровідність різних матеріалів відрізняються. Як укладати теплу підлогу під плитку, інші поверхні читайте у нашому блозі.
 4. Особливості приміщення – будинок або квартира, матеріал стін, наявність утеплювачів, якість вікон, відсутність протягів.
 5. Потреби мешканців – комусь досить +20 градусів у квартирі, деякі замерзають при +25 градусах. При зміні температури на 1 градус споживання електрики збільшується (або зменшується) на 5%.
 6. Якість роботи основної системи опалення – чим більше температура батареї, тим рідше доводиться вмикати електричну теплу підлогу.

Як зменшити витрати на опалення

Мінімізувати витрати на опалення на 50–70% – це реальність для уважних господарів. Рекомендації наших експертів:

 1. Дотримуватись техніки укладання електричних кабелів та ІЧ-плівок – це використання теплоізоляції, відступи від стін складають 10–15 см, а від батарей – 20–35 см. Не укладати нагрівальні елементи під громіздкі меблі, ванни і душові кабіни.
 2. Купити та встановити електронні термостати – вони коштують трохи більше, ніж механічні. Але в них можна програмувати ідеальні для себе умови. Наприклад, виключати опалення якщо відкрили вікна.
 3. Розумне споживання – вимикайте систему на ніч або коли вас немає вдома.
 4. Зробити ремонт квартири, вибирати якісні термоізоляційні матеріали на стіни та підлогу.

Скільки споживає тепла електрична підлога – це зона відповідальності її власника. Одна та ж система, яка була встановлена з дотриманнями усіх правил у економного господаря буде споживати значно менше електрики, ніж у недбалого ґазди. Тож використовуйте утеплювачі, розрахуйте площу нагрівальних елементів, вимикайте опалення у періоди вашої відсутності.

Залишились питання? Зверніться до наших менеджерів. Вони розкажуть як класти ламінат під теплу підлогу, нададуть консультації, порадять економічну систему опалення.

Related Posts

Меню