Facebook Pixel

Чи зберігає мінеральна вата тепло краще за інші види ізоляції?

Чи зберігає мінеральна вата тепло краще за інші види ізоляції?

Мінеральна вата – це універсальний теплоізоляційний матеріал, який широко застосовується у будівельних роботах. Випускається у плитах та рулонах різної товщини. Може використовуватися для утеплення стін, покрівлі, підлоги та фасадів. Причини її популярності та чи зберігає вона тепло краще за інші види утеплювачів, розповідають наші експерти.

Трохи лікнепу

Мінеральна вата – це збірна назва будівельних матеріалів, виконаних у вигляді найтонших ниток, що зібрані у плити чи мати. Її виготовляють зі скла, базальту, доменного шлаку.

Переваги утеплювача – це інертність, хороші теплоізоляційні властивості, негорючість та доступна ціна.

Теплопровідність мінеральної вати

Теплопровідність – це основна характеристика будь-якого утеплювача. Цей показник показує, скільки теплової енергії пропускає матеріал протягом певного часу на одиницю його поверхні та вимірюється у Вт/кв.м. Чим він  менший, тим тонший шар утеплювача потрібен і вище його теплоізоляційні властивості.

Теплопровідність мінеральної вати залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена та її щільності. Середній показник – 0,035–0,040 Вт/(м·K).

Порівняльна характеристика різних утеплювачів

Як утеплювачі використовуються різні матеріали. Вони також інертні, не горять, не схильні до дії цвілі, але відрізняються по теплопровідності.

Таблиця 1. Розгляд ефективності різноманітних матеріалів теплоізоляції.

Матеріал

Теплопровідність Вт/(м•K)

Пінополіуретан

0,025

Мінеральна вата

0,035–0,040

Рідка теплоізоляція Lic Ceramic

0,0025

Піноізол

0,025–0,040

Пінопласт

0,037–0.043

Керамзит

0,14

Коркове покриття

0,038

Теплопровідність мінвати займає стійку 3 позицію після продукції під ТМ Lic Ceramic та піноізолу. Але крім цього показника, враховують спосіб та місце застосування утеплювачів, його вартість, зручність роботи.

Особливості піноізолу

Піноізол – це карбамідний пінопласт, при застиганні виходить легка дрібнопориста маса. Його заливають у щілини, каркаси прямо на будівельних майданчиках. Ціна 1 кубометра піноізолу становить від 700 до 1800 грн/кубометр. Заливати його мають професійні будівельники.

Особливості утеплювача Lic Ceramic

Продукція під ТМ Lic Ceramic – текуча пластична маса, яку наносять на металеві поверхні. Призначена для обробки казанів, теплових камер, бойлерів, печей випалу. Ціна стартує від 400 гривень/1 літр. Товщина шару – 0,5 мм, витрати – 0,4 кг/квадратний метр.

Деякі висновки

Переможці нашого рейтингу піноізол та продукти бренду Lic Ceramic – досить вузько спрямовані утеплювачі. Їх застосовують професійні будівельники, вартість є досить високою.

Мінеральна вата поступається їм теплопровідністю. Але випереджає за зручністю використання – укласти мат або закріпити рулон у дерев’яній решітці може непрофесійний будівельник. Вона є універсальним матеріалом та використовується для утеплення стін, підлоги, покрівлі, фасадів. Її ціна доступна для користувачів зі скромним бюджетом.

Мінеральна вата не зберігає тепло краще за інших утеплювачів. За теплопровідністю вона посідає 3 місце у рейтингу, але за іншими споживчими якостями – це впевнений лідер.

Залишились питання? Читайте огляди наших експертів. Наступна тема – плюси та мінуси використання нагрівальних кабелів під стяжку, особливості їх укладання.

Related Posts

Меню