Facebook Pixel

Тепла підлога на балконі та лоджії: можливості та обмеження

Тепла підлога на балконі та лоджії: можливості та обмеження

Балкони та лоджії – це додатковий простір у будинку, квартирі. На них облаштовують робочий кабінет, зону відпочинку. Головна проблема для власника квартири – це опалення балкона та лоджії. Батареї без згоди бюро інвентаризації заборонені, а електричні конвектори малоефективні.

Тепла підлога – найкраще рішення для обігріву лоджії та балкону. Докладніше про переваги та особливості кожної системи розповідають наші експерти.

Який вид опалення вибрати для балкона та лоджії?

Як ми вже писали, розроблено 2 системи підлогового опалення – водяна та електрична. Відразу треба відмовитися від ідеї використовувати для балкона водяну теплу підлогу.

ЇЇ заборонено використовувати у багатоквартирних будинках. Для балкона в приватному будинку вона також не підходить – це додаткова вага конструкції, яка може викликати її обрушення, а при негативних температурах підвищується ймовірність утворення льоду в трубах.

Залишається 3 варіанти – термомат, резистивна кабельна або плівкова електрична тепла підлога. Вони не залежать від загальної опалювальної системи в будинку. Крім того, вільного простору на балконі або лоджії – максимум 3–5 м2, тому електрична система опалення доступна навіть за невеликого бюджету сім'ї.

Нагрівальний мат

Це різновид електричної теплої підлоги – тонкий резистивний кабель, що закріплений на полімерній сітці з певним кроком. Він продається готовими рулонами.

Головний плюс термомата – просте укладання. Він монтується у плитковий клей. Нагрівальні мати не можна використовувати в приміщенні зі складною архітектурою. Але, зазвичай, балкони та лоджії мають суворі геометричні форми, тому проблеми з укладанням не виникають.

Переваги такого рішення:

  • висока швидкість укладання;
  • простий монтаж – можна впоратися самостійно.

Мінуси – відсутні. Але є нюанс – балкон має бути утеплений, на підлозі бажано встановити кахельну плитку або керамограніт.

Плівковий

Тепла підлога на основі інфрачервоної плівки – найпопулярніше рішення для обігріву квартири. Він швидко прогріває кімнату. Але перед встановленням на балконі чи лоджії слід зважити всі «за» та «проти».

Плівкова тепла підлога встановлюється під фінішне покриття. Максимальна температура нагріву для ламінату, килимового покриття або паркету становить 25–28°C. При її підвищенні починається деформація фінішного покриття.

Перед монтажем плівкової теплої підлоги балкон або лоджія має бути якісно утеплена. При цьому звертайте увагу на стан балкона у сусідів знизу. Якщо він у них не утеплений, немає скління, то в холодну пору року під вашою теплою підлогою буде негативна температура, гулятиме вітер. Нагрів у 25 градусів недостатній для якісного опалення балкона.

Кабельний

Маємо на увазі укладання резистивного кабелю в стягель. Це оптимальний варіант для обігріву балкона чи лоджії. Його переваги:

  • невелика вартість;
  • швидке прогрівання приміщення;
  • великий термін експлуатації;
  • пожежна безпека;
  • можливість встановити нагрівальний елемент у приміщенні з нестандартним плануванням.

Монтаж системи опалення піднімає рівень підлоги на кілька сантиметрів. Найкращим фінішним покриттям у цьому випадку стане кахельна плитка.

Крім резистивного, можна використовувати самокерований кабель. Він змінює опір на певних ділянках. Таким чином, регулюється кількість тепла, що виділяється в залежності від умов навколишнього середовища. Теоретично – зручно, у реальних умовах – непрактично і дорого. Самокерований кабель є актуальним для систем антизледеніння на вулиці, а з обігрівом приміщення впорається бюджетний резистивний.

Запобіжні заходи при монтажі та експлуатації теплої підлоги

Виробники намагаються мінімізувати можливі ризики, роблячи теплі підлоги безпечнішими. Під час встановлення системи опалення пам'ятайте про:

  • наявність терморегулятора;
  • якісне утеплення балкона та лоджії.

Не знаєте яку систему опалення вибрати? Зверніться до наших фахівців. Допоможемо, розкажемо, підберемо необхідні складники.

Related Posts

Меню