Facebook Pixel

Тепла підлога під ламінат: покроковий гід по установці

Тепла підлога під ламінат: покроковий гід по установці

Ламінат – це сучасний оздоблювальний матеріал для підлоги. Являє собою ламель із ДВП, паперу та верхнього міцного шару зносостійкої плівки. Виглядає привабливо, але відрізняється вищою теплопровідністю, ніж дерев'яна підлога. Тому на дотик ламінат холодніший.

Виправити цю ситуацію допоможе встановлення підлогової системи обігріву. Під час її вибору враховуйте особливості фінішного покриття. Це штучний матеріал, який при надмірному нагріванні починає виділяти токсичні сполуки. Наші експерти підготували покрокову інструкцію щодо монтажу теплої підлоги під фінішне покриття з ламінату.

Як вибрати систему підлогового опалення 

Основна вимога при укладанні ламінату – це монтаж на практично ідеально рівну поверхню. Допускається перепад висоти максимум у 3 мм.

Під ламінат дозволяється укладати резистивні кабелі у цементний стягель. Для цього потрібен капітальний ремонт підлоги. Крім того, між шаром стягеля і ламінатом укладають підкладку, що поглинає шум. Вона погіршить прогрів ламелей, потрібно буде підвищувати температуру струмопровідної жили.

Висновок: класичну теплу підлогу під ламінат дозволяється встановлювати, але тільки якщо заливається цементний стягель під час капітального ремонту приміщення. І його власника не бентежать високі суми у платіжках за електроенергію.

Найкращий варіант теплої підлоги під ламінат – це інфрачервоні плівки. Вони встановлюються на підготовлену основу, але для її вирівнювання використовують спеціальні цементні суміші, що розтікаються самостійно. У останньому разі чекати 3 тижні перед укладанням фінішної підлоги не треба.

Ламінат монтують на інфрачервоні плівки без використання шумоізоляційних підкладок. Температура карбонових елементів та ламелей фінішного покриття становить 28–30 градусів. Така підлога нагрівається протягом 15 хвилин, не виділяє токсичних речовин.

Правила укладання ІЧ-плівок під ламінат

Ще одна перевага інфрачервоних плівок – це простота укладання. Їх можна монтувати самостійно, не залучаючи професійних будівельників.

Правила монтажу:

  1. Розробка проекта – необхідно визначити на кресленні місця встановлення меблів, габаритних предметів інтер'єру. Їх заборонено встановлювати на інфрачервоні плівки.
  2. На підготовлену чорнову підлогу укладають теплоізоляційну підкладку. Мінімальна її товщина складає 4 мм, інакше можна роздавити клеми, за допомогою яких плівка з'єднується з проводами.
  3. Укладання плівки – карбонові ламелі можуть бути різної ширини, але потужність у них має бути однакова. Заборонено монтувати їх одну на одну, для їхньої фіксації використовують термоскотч.
  4. Налаштування кліпс-конекторів. Вони входять у комплект до теплої підлоги.
  5. Підключення струмопровідного дроту до плівки – рекомендуємо вибирати одножильний кабель із площиною зрізу 1,5 мм2 у посиленій ізоляції. Далі перевіряють роботу теплої підлоги за допомогою тестера або просто підключаючи його до розетки.
  6. Укладання фінішного покриття – вибирайте якісний ламінат 33 класу від відомих виробників. Це знижує ризик виділення фенолів, інших токсичних речовин під час перегріву покриття.

Укладання ІЧ-плівок та ламінату в кімнаті проводиться за 1 добу. Система обігріву вводиться в експлуатацію того ж дня.

Якщо ви вибрали резистивний кабель в стягель, доведеться чекати 21 день, поки цементний розчин повністю висохне. Потім стелити фінішне покриття. Включити систему обігріву користувач може лише через 22 дні після її встановлення. Тому крім простоти укладання фінішного покриття, враховуйте ще й поточний стан приміщення.

У наступних оглядах наших експертів читайте:

  • терморегулятори з Wi-Fi: керуйте теплом у себе вдома дистанційно;
  • ТОП-5 матів для теплої підлоги під плитку: огляд найкращих моделей

Related Posts

Меню