Facebook Pixel

Тепла підлога в комерційних будівлях: як вона може бути використана в офісах, магазинах та ресторанах

Тепла підлога в комерційних будівлях: як вона може бути використана в офісах, магазинах та ресторанах

Законодавчі норми вимагають, щоб власник комерційного приміщення забезпечував персоналу нормальні умови для роботи. Температура в магазині або офісі не повинна опускатися нижче +18 градусів.

Наші експерти розповідають, яку систему обрати з урахуванням високого навантаження на підлогу та економічної складової, про електричні теплі підлоги, їх переваги та недоліки.

Види систем опалення

Завдання системи опалення комерційного приміщення - забезпечити нормальну температуру та протистояти підвищеним фізичним навантаженням. У магазині або ресторані протягом робочого дня приходять сотні, якщо не тисячі відвідувачів, знаходиться торгове обладнання.

Виробники пропонують 2 види підлогового опалення. Перший - це водяна тепла підлога. Теплоносієм є вода, яка циркулює по трубах і повертається в електричний або газовий котел для нагріву.

Його особливості - пожежна безпека, монтаж в стяжку, витримує великі навантаження. Але водяні підлоги дозволені до монтажу тільки в окремо стоячій одноповерховій будівлі. Таку систему опалення проєктують на етапі будівництва комерційної будівлі.

Другий вид - це електричні теплі підлоги. Вони монтуються в окремо стоячих будівлях, офісах в торгових центрах, магазинах та ресторанах. Вносити їх технічний паспорт приміщення не потрібно.

Вибираємо електричну теплу підлогу

Вибираючи систему опалення підлоги необхідно враховувати призначення комерційного приміщення, його розміри і прохідність. Крім того, зважте на економічну складову – вартість установки, ремонту та технічного обслуговування системи обігріву. На ринку теплої підлоги представлені резистивні кабелі, ІЧ-плівки та тонкі провідні жили на армувальній сітці або алюмінієвому маті.

Інфрачервоні плівки та мати

Такі системи опалення укладають під тонке фінішне покриття, або в плитковий клей при монтажі кахлю або керамограніту. Їхні плюси та мінуси при монтажі в комерційному приміщенні дивіться в таблиці.

Переваги

Недоліки

  • простота укладання;
  • екологічність та пожежна безпека;
  • швидкі терміни введення в експлуатацію.
  • висока ціна щодо інших систем опалення;
  • не витримують підвищених навантажень;
  • високі витрати на ремонт та експлуатацію.

Якщо у вас невеликий офіс з низькою прохідністю, невеликою кількістю меблів, можна встановлювати ІЧ-плівки або нагрівальні мати. В іншому випадку такі системи є неефективними для опалення комерційного приміщення.

Резистивний кабель

Резистивний кабель – це економічний варіант для обігріву офісу, магазину чи ресторану. Провідником служить 1 або 2 струмопровідні жили. Він монтується у стяжку, пожежобезпечний, витримує високі навантаження.

На резистивний кабель дозволяється встановлювати торгове обладнання, габаритні меблі. Середній термін служби становить 50 років. Вартість обладнання для такої системи опалення, витрати на її експлуатацію не завдадуть суттєвої фінансової шкоди власнику приміщення.

Мінус резистивного кабелю – це його метод монтажу. Він укладається в стяжку, потім потрібно почекати до її висихання, виконати монтаж фінішного покриття. Таким чином, користуватися системою опалення можна буде не раніше ніж через 4 тижні після заливання підлоги. Якщо ж сталася несправність, то доведеться зривати підлогу та стяжку. Сам резистивний кабель не ремонтопридатний, використовувати його повторно не вийде.

Яку систему теплої підлоги вибрати для ресторану чи офісу – вирішує власник комерційного приміщення. І чи потрібна вона йому, тому що в них не ходять босоніж, не сідають на килим. Залишилися питання – поставте їх нашим менеджерам. Підберемо ефективну систему опалення та компоненти до неї, зробимо необхідні розрахунки.

Related Posts

Меню