Спальня – це кімната, в якій людина проводить щонайменше 8 годин на добу. Для комфортного сну потрібні певні параметри повітря, температури у приміщенні.
У спальнях не має бажання ходити в капцях чи теплих шкарпетках. Поліпшити мікроклімат у такому приміщенні допоможе монтаж теплої підлоги. Яку систему опалення вибрати розповідають наші експерти.
Тепла підлога використовується як основна або додаткова система обігріву. Її завданням є нагріти підлогу до 24–29 градусів, щоб було приємно ступати. Вона є великим радіатором, що перешкоджає появі плісняви та утворенню конденсату на стінах у міжсезоння та в кутах кімнати.
Крім того, встановлення теплої підлоги дозволяє знизити витрати на опалення у приміщенні. Вона вмикається, якщо в кімнаті знаходяться мешканці, в інших приміщеннях загальна система опалення може працювати на мінімумі.
Існує дві системи підлогового опалення – водяна та електрична. Першу встановлюють лише у приватному будинку, її неможливо відрегулювати для кожної окремої кімнати.
Другу монтують і у приватних будинках, і у квартирах. Кожна кімната – це автономна система опалення, температуру встановлюють у залежності від уподобань мешканців.
Кабельна підлога – це перевірений часом недорогий варіант. Він укладається у стяжку або плитковий клей залежно від системи обігріву. Мінус кабельних підлог для спальні:
Якщо в кімнаті планується капітальний ремонт із заливкою стягеля, з фінішним покриттям з кахельної плитки, її користувачами є дорослі члени сім'ї, то вибирайте резистивні кабелі або нагрівальні мати.
Інфрачервоні плівки – це карбонові нагрівальні елементи, що розташовані на плівковій підкладці. Вони швидко нагріваються, при укладанні не потрібні брудні роботи. Панелі не виділяють токсичних речовин.
ІЧ-плівки укладають під ламінат, килимове покриття, лінолеум, паркет. Ці матеріали найчастіше використовуються для оформлення підлоги в спальнях. ІЧ-плівки не випромінюють електромагнітні хвилі, тому дозволені для монтажу в дитячих кімнатах.
Ще одна незаперечна перевага інфрачервоних нагрівальних елементів – їх монтують під фінішне покриття. Укладання триває 1 день з урахуванням подальшого монтажу ламінату або килимового покриття. Вмикати інфрачервоні плівки можна відразу після монтажних робіт. Установка не супроводжується випаровуванням рідини, як при організації стяжки та кахельної плитки. Роботи можна проводити в будь-яку пору року.
Мінуси ІЧ-плівок – їхня ціна вища, ніж кабельних систем, на них суворо заборонено ставити габаритні меблі навіть на ніжках.
На думку експертів, найкращим варіантом для спальні є інфрачервоні плівки. Вибір виду теплої підлоги – це сфера відповідальності її власника. Наші фахівці можуть лише розповісти про переваги та недоліки тієї чи іншої системи опалення підлоги, особливості її застосування для кімнат різного призначення.