Facebook Pixel

Тепла підлога в спальні: поради щодо вибору та встановлення

Тепла підлога в спальні: поради щодо вибору та встановлення

Спальня – це кімната, в якій людина проводить щонайменше 8 годин на добу. Для комфортного сну потрібні певні параметри повітря, температури у приміщенні.

У спальнях не має бажання ходити в капцях чи теплих шкарпетках. Поліпшити мікроклімат у такому приміщенні допоможе монтаж теплої підлоги. Яку систему опалення вибрати розповідають наші експерти.

Переваги теплої підлоги для спальні

Тепла підлога використовується як основна або додаткова система обігріву. Її завданням є нагріти підлогу до 24–29 градусів, щоб було приємно ступати. Вона є великим радіатором, що перешкоджає появі плісняви та утворенню конденсату на стінах у міжсезоння та в кутах кімнати.

Крім того, встановлення теплої підлоги дозволяє знизити витрати на опалення у приміщенні. Вона вмикається, якщо в кімнаті знаходяться мешканці, в інших приміщеннях загальна система опалення може працювати на мінімумі.

Види теплих підлог для спальні

Існує дві системи підлогового опалення – водяна та електрична. Першу встановлюють лише у приватному будинку, її неможливо відрегулювати для кожної окремої кімнати.

Другу монтують і у приватних будинках, і у квартирах. Кожна кімната – це автономна система опалення, температуру встановлюють у залежності від уподобань мешканців.

Кабельна підлога для спальні

Кабельна підлога – це перевірений часом недорогий варіант. Він укладається у стяжку або плитковий клей залежно від системи обігріву. Мінус кабельних підлог для спальні:

  • потрібні брудні роботи;
  • систему можна включати не раніше ніж через 4 тижні після монтажу;
  • фінішне покриття – тільки кахельна плитка або керамограніт. Такий матеріал рідко використовується для оформлення підлоги у спальнях;
  • кабельні системи обігріву зменшують висоту кімнати;
  • електромагнітне випромінювання – резистивний кабель заборонений для монтажу у дитячих спальнях.

Якщо в кімнаті планується капітальний ремонт із заливкою стягеля, з фінішним покриттям з кахельної плитки, її користувачами є дорослі члени сім'ї, то вибирайте резистивні кабелі або нагрівальні мати.

ІЧ-плівки

Інфрачервоні плівки – це карбонові нагрівальні елементи, що розташовані на плівковій підкладці. Вони швидко нагріваються, при укладанні не потрібні брудні роботи. Панелі не виділяють токсичних речовин.

ІЧ-плівки укладають під ламінат, килимове покриття, лінолеум, паркет. Ці матеріали найчастіше використовуються для оформлення підлоги в спальнях. ІЧ-плівки не випромінюють електромагнітні хвилі, тому дозволені для монтажу в дитячих кімнатах.

Ще одна незаперечна перевага інфрачервоних нагрівальних елементів – їх монтують під фінішне покриття. Укладання триває 1 день з урахуванням подальшого монтажу ламінату або килимового покриття. Вмикати інфрачервоні плівки можна відразу після монтажних робіт. Установка не супроводжується випаровуванням рідини, як при організації стяжки та кахельної плитки. Роботи можна проводити в будь-яку пору року.

Мінуси ІЧ-плівок – їхня ціна вища, ніж кабельних систем, на них суворо заборонено ставити габаритні меблі навіть на ніжках.

Що вибрати?

На думку експертів, найкращим варіантом для спальні є інфрачервоні плівки. Вибір виду теплої підлоги – це сфера відповідальності її власника. Наші фахівці можуть лише розповісти про переваги та недоліки тієї чи іншої системи опалення підлоги, особливості її застосування для кімнат різного призначення.

Related Posts

Меню