Facebook Pixel

Теплі підлоги в дитячій кімнаті

Теплі підлоги в дитячій кімнаті

Дитяча кімната - це місце, де дитина проводить більшу частину дня. Ігри зазвичай відбуваються на підлозі. Це зручно, просторо, безпечно як для дитини, так і для іграшок та навколишніх. Але температура на підлозі нижча, ніж у повітрі в кімнаті.

Вихід з ситуації - або надіти додаткові штанці на дитину, що не завжди можливо і може призвести до місцевого перегріву, або встановити теплу підлогу. Яку систему опалення вибрати для дитячої кімнати, порівняння різних виробників теплих підлог, що потрібно знати при виборі бренду, читайте у нашому блозі.

Види теплої підлоги для дитячої кімнати

Існує 2 типи напівпідлогових систем опалення - це водяна та електрична тепла підлога. У першому випадку носій тепла подається по системі труб, які закладені в стяжку.

Перевагою такої системи є безпека - ризик пожежі або ураження електричним струмом відсутній. Водяна система проектується та монтується на етапі будівництва або капітального ремонту приватного будинку. Тому монтувати її тільки в одній кімнаті недоцільно.

Електрична підлога дозволяє встановлювати в приватних будинках та квартирах. Не потрібні згоди, зміни проекту в БТІ. Крім того, її можна монтувати тільки в деяких приміщеннях. Наприклад, в дитячій та ванній кімнаті, а кухня та батьківська спальня нагрівається від батарей центрального теплопостачання.

Електрична тепла підлога в дитячій кімнаті

Переваги електричного підлогового покриття полягають в безпеці, рівному нагріванні приміщення та відсутності протягів. Єдиним недоліком є наявність електромагнітного випромінювання. Але правильний монтаж нівелює цей недолік.

Згідно з європейськими стандартами, тепла підлога має бути максимально безпечною для дитини. Тому варто уникати використання резистивного кабелю, який створює електромагнітне поле, яке може негативно вплинути на здоров'я дитини.

Найкращим вибором системи теплої підлоги для дитячої кімнати є ІЧ-плівки або нагрівальні мати в екранованому кожуху.

ІЧ-плівка

Інфрачервона плівка - це карбонові елементи на полімерній основі. Вона нагріває предмети, а останні віддають тепло в повітря.

Переваги ІЧ-плівок для дитячої кімнати:

  • простий монтаж - не потрібно залити стяжку, монтаж теплої підлоги відбувається за 1 день без брудних процесів;
  • укладка під фінішне покриття - ламінат, ковролін, паркет - саме їх, у переважній більшості випадків, кладуть на підлогу в дитячих кімнатах;
  • мінімізація витрат на опалення - нагрівальним елементам не потрібно підігрівати товстий шар стяжки;
  • безпека для дитини - електромагнітне випромінювання відсутнє, ризик виникнення пожежі прагне до нуля.

При монтажі ІЧ-підлоги враховуйте розташування меблів в дитячій кімнаті. Вона повинна знаходитися безпосередньо в ігровій зоні. На плівки заборонено встановлювати габаритні меблі - шафу, ліжко, письмовий стіл.

Алюмінієві нагрівальні мати

Основу цього типу теплої підлоги складає резистивний кабель. Але він закритий в оболонку, що екранує, з алюмінієвої фольги, електромагнітне випромінювання відсутнє.

Нагрівальні мати не потребують залиття стяжки і монтується в спеціальний клей для плитки. Фінішне покриття в цьому випадку - керамограніт, кахельна плитка.

Що вибрати?

При виборі системи опалення порівняйте різні типи теплих підлог, враховуйте розміри кімнати, розташування квартири - перший поверх або вище, вид підлогового покриття.

Якщо ви плануєте монтувати керамогранітні плити на підлозі дитячої кімнати, зверніть увагу на алюмінієві нагрівальні мати. Якщо фінішним покриттям буде килимове покриття або ламінат - то тільки ІЧ-плівки. Обидва варіанти не випромінюють електромагнітні хвилі й безпечні для дітей.

Related Posts

Меню