Тепла підлога мат або кабель?

Тепла підлога мат або кабель?

Система опалення будинку, квартири (водяна, електрична) – це високотехнологічний багатокомпонентний комплекс. Його організація та обслуговування пов'язане із певними витратами.

Дбайливий домовласник намагається отримати максимум зручностей при мінімумі витрат. Яку вибрати теплу підлогу – мат чи кабель з урахуванням виду покриття, швидкості монтажу та економічних факторів розповідають наші спеціалісти.

Особливості резистивного кабелю

Укладання резистивного кабелю – це популярний метод монтажу основної та додаткової системи опалення. Його переваги:

 • невелика ціна;
 • великий строк служби;
 • можливість використовувати як усередині будинку, так і для обігріву ганку та терас (запобігання утворення льоду);
 • швидке розігрів до потрібної температури;
 • можливість регулювати потужність на квадратний метр поверхні – для цього зменшують або збільшують відстань між витками резистивного кабелю;
 • не завдає шкоди здоров'ю людини, навколишньому середовищу.

Жила, що гріє, монтується у стягель. Тому небезпека пожежі, ураження електричним струмом відсутня.

Істотний недолік резистивного кабелю – наявність електромагнітного випромінювання, необхідність організації цементного стягля. Вмикати систему опалення можна через 4 тижні після монтажу теплої підлоги.

Резистивні кабелі продаються в бухтах різної довжини. Вони розраховані на обігрів певної площі. Але користувач може самостійно регулювати її розміри, монтувати теплу підлогу у приміщеннях зі складним дизайном.

Довжина кабелю, що буде витрачена під час монтажу теплої підлоги, залежить від площі кімнати, кроку укладання, потужності системи (вказується в технічних характеристиках резистивної жили).

Приклад розрахунку витрат кабелю для теплої підлоги: площа поверхні, що обігрівається дорівнює 12 кв. м, потужність жили (за каталогом) – 15 Вт/погонний метр, крок укладання – 8 см.

Довжина резистивного кабелю = 12х15х0,08 = 150 метрів. Потужність системи опалення складає 188 Вт/м2.

Нагрівальний мат

Нагрівальний мат – це тонкий резистивний кабель, що закріплений на армувальній сітці. Може мати алюмінієву підкладку. До цієї групи також відноситься і плівкова інфрачервона підлога. Це карбонові нагрівальні елементи, що закріплені на пластиковій основі. Особливості нагрівального мату:

 • кабелі для теплої підлоги монтується у плитковий клей, а не у цементний стягель;
 • прості монтажні роботи – жила закріплена на сітці, можна не розраховувати крок між витками, не потрібна перфорована будівельна стрічка з хомутами;
 • не підіймає рівень підлоги;
 • нагрівальний кабель монтується під фінішне покриття – ламінат, лінолеум, керамічну плитку;
 • швидко розігрівається;
 • не регулюється потужність підлоги на квадратний метр поверхні – змінити відстань між нагрівальними елементами неможливо.

Плюси та мінуси інфрачервоної теплої підлоги такі самі як у нагрівальних матах на армувальній сітці або алюмінієвій підкладці.

Нагрівальні мати продаються комплектами з певною площі. Їх не укладають у кімнатах зі складною архітектурою, на вулиці. Мати не рекомендують використовувати у великих приміщеннях та як основну систему опалення. Вартість такої теплої підлоги вища, ніж аналогічна за площею з резистивного дроту.

Тепла підлога: мати або кабель що вибрати?

Мати та резистивні жили забезпечать якісний обігрів приміщення. При виборі системи опалення треба враховувати наступне:

 1. Вид приміщення – у саунах, ванних кімнатах краще укладати резистивний кабель. Він утоплений у стяжку, не контактує з водою, монтується під плитку.
 2. Вид нагрівальних жил – принцип роботи самокерованого кабелю, ІЧ-плівок відрізняється від резистивних.
 3. Архітектура – змінити форму нагрівального мату неможливо, а резистивний кабель можна укласти з урахуванням особливостей приміщення.
 4. Початковий стан приміщення – при ремонті іноді без заміни стягля не обійтись. Тому можна одночасно монтувати резистивні кабелі.
 5. Термін від монтажу до експлуатації – кабельну теплу підлогу дозволяється вмикати через 4 тижні після монтажу. За цей час стяжка набуває всіх необхідних якостей. Для плиткового клею цей строк значно менший. Якщо нагрівальні мати, інфрачервоні плівки монтуються під ламінат або лінолеум, то користуватися теплою підлогою можна відразу ж після монтажу фінішного покриття.
 6. Ціновий фактор – вартість бухти нагрівальних матів обійдеться вище, ніж резистивного кабелю.

І резистивна жила, і нагрівальний мат – це гарне рішення для системи опалення. Не знаєте, що вибрати, зверніться до наших фахівців. Розкажемо про переваги та недоліки різних типів систем опалення, підберемо складники та нехай у вашому будинку буде тепло.

Related Posts

Меню