Facebook Pixel

Тонкощі монтажу теплої підлоги на цементному стягелі та без нього

Тонкощі монтажу теплої підлоги на цементному стягелі та без нього

Технологія монтажу теплої підлоги залежить від виду нагрівальних елементів. Головне правило – вони повинні бути покладені на підготовлену основу. При порушеннях технології укладання тепла підлога, можливо, і працюватиме, але термін її служби суттєво скоротиться.

Укладання в стягель

У стягель монтують тільки водяну та кабельну теплу підлогу. Ця структура складається з 4 основних шарів:

  1. Чорнова підлога – використовується для вирівнювання основи. Якщо вона вже підготовлена, цей етап при монтажі нагрівальних елементів пропускають.
  2. Монтаж теплоізолювального шару – це зменшить витрати на електроенергію під час роботи теплої підлоги.
  3. Самі нагрівальні елементи – їх монтують поверх шару теплоізолятора за допомогою монтажної стрічки. Обов'язково за периметром приміщення встановлюється демпферна стрічка. Резистивний кабель нагріватиме бетонний стягель і він збільшуватиметься. Якщо не використовувати демпферну стрічку, бетон починає руйнуватися.

Іноді будівельники укладають додатково металеву сітку для армування. І на неї також можна кріпити кабелі. Таку сітку слід обов'язково заземлити.

  1. Чистовий стягель – бетонною сумішшю заливають резистивні кабелі, стягель вистоюється, і на нього укладають фінішне покриття.

Дотримуйтесь пропорцій бетону, щебню та піску при підготовці будівельної суміші для заливки стягеля. Якісний розчин підвищує тепловіддачу теплої підлоги, зберігає свої властивості протягом кількох десятків років.

Товщина стягеля для приміщень різного призначення

Бетонна основа та резистивний кабель повинні витримувати певні навантаження. По теплій підлозі пересуватимуться, іноді ставитимуть важкі предмети. Рекомендована товщина стягеля:

  • середній показник – 3–7 см;
  • у виробничих приміщеннях, гаражах – 10 см;
  • для труб водяної підлоги – 4,5–7 см.

Така бетонна основа буде рівномірно прогріватися і витримувати навантаження.

І головне! Стягель заливається лише за позитивних температур. Відстоюватися він має 4 тижні. При цьому його потрібно регулярно змочувати водою, щоб запобігти утворенню тріщин.

Укладання теплої підлоги без стягеля

Для укладання нагрівальних матів, ІЧ-плівок стягель не потрібен. Їхні методи монтажу відрізняються, але загальним залишається одне – обидва види теплої підлоги укладають на підготовлену основу. Перепад може становити не більше 3 мм.

Нагрівальні мати

Укладання кабельних термоматів проводиться одночасно з монтажем фінішного покриття – кахельною плиткою. Мати розкладають на підготовлені та прогрунтовані поверхні. Наносять клей для кахлів і відразу ж встановлюють плитку.

Зверніть увагу – не заощаджуйте розчин, під кахлями не повинно бути порожнеч. В іншому випадку кабель теплої підлоги буде занадто нагріватиметься. І це скорочує термін його служби.

ІЧ-плівки

ІЧ-плівки монтуються на підготовлену основу. Перший шар – це утеплювач на металевій основі. Потім на нього розкладають нагрівальні плівки.

Максимальна довжина 1 полотна становить 6–8 м. Плівки не повинні перетинатись. Допускається кріпити їх стик у стик.

Якщо ви придбали ІЧ-плівку із суцільним карбоновим покриттям, то її можна різати на будь-якій ділянці та навіть навскіс. Якщо смугасту, то лише за пунктирними лініями.

І головне! Фінішне покриття у цьому випадку – лише килим, ламінат, паркет, лінолеум. Заборонено монтувати ІЧ-плівки під кахельну плитку та встановлювати на карбонові мати габаритні меблі.

Деякі висновки

Тепла підлога – високотехнологічна система обігріву. Одна помилка при монтажі й кошти витрачені марно. Тому при організації стягеля, укладанні нагрівальних елементів скрупульозно дотримуйтесь технології. Особливо, якщо проводите монтаж підлоги самостійно.

А якщо залишилися питання, то поставте їх нашим фахівцям. Допоможемо, розповімо та підберемо складові для системи опалення у вашому будинку чи квартирі.

Related Posts

Меню