Технологія монтажу теплої підлоги залежить від виду нагрівальних елементів. Головне правило – вони повинні бути покладені на підготовлену основу. При порушеннях технології укладання тепла підлога, можливо, і працюватиме, але термін її служби суттєво скоротиться.
У стягель монтують тільки водяну та кабельну теплу підлогу. Ця структура складається з 4 основних шарів:
Іноді будівельники укладають додатково металеву сітку для армування. І на неї також можна кріпити кабелі. Таку сітку слід обов'язково заземлити.
Дотримуйтесь пропорцій бетону, щебню та піску при підготовці будівельної суміші для заливки стягеля. Якісний розчин підвищує тепловіддачу теплої підлоги, зберігає свої властивості протягом кількох десятків років.
Бетонна основа та резистивний кабель повинні витримувати певні навантаження. По теплій підлозі пересуватимуться, іноді ставитимуть важкі предмети. Рекомендована товщина стягеля:
Така бетонна основа буде рівномірно прогріватися і витримувати навантаження.
І головне! Стягель заливається лише за позитивних температур. Відстоюватися він має 4 тижні. При цьому його потрібно регулярно змочувати водою, щоб запобігти утворенню тріщин.
Для укладання нагрівальних матів, ІЧ-плівок стягель не потрібен. Їхні методи монтажу відрізняються, але загальним залишається одне – обидва види теплої підлоги укладають на підготовлену основу. Перепад може становити не більше 3 мм.
Укладання кабельних термоматів проводиться одночасно з монтажем фінішного покриття – кахельною плиткою. Мати розкладають на підготовлені та прогрунтовані поверхні. Наносять клей для кахлів і відразу ж встановлюють плитку.
Зверніть увагу – не заощаджуйте розчин, під кахлями не повинно бути порожнеч. В іншому випадку кабель теплої підлоги буде занадто нагріватиметься. І це скорочує термін його служби.
ІЧ-плівки монтуються на підготовлену основу. Перший шар – це утеплювач на металевій основі. Потім на нього розкладають нагрівальні плівки.
Максимальна довжина 1 полотна становить 6–8 м. Плівки не повинні перетинатись. Допускається кріпити їх стик у стик.
Якщо ви придбали ІЧ-плівку із суцільним карбоновим покриттям, то її можна різати на будь-якій ділянці та навіть навскіс. Якщо смугасту, то лише за пунктирними лініями.
І головне! Фінішне покриття у цьому випадку – лише килим, ламінат, паркет, лінолеум. Заборонено монтувати ІЧ-плівки під кахельну плитку та встановлювати на карбонові мати габаритні меблі.
Тепла підлога – високотехнологічна система обігріву. Одна помилка при монтажі й кошти витрачені марно. Тому при організації стягеля, укладанні нагрівальних елементів скрупульозно дотримуйтесь технології. Особливо, якщо проводите монтаж підлоги самостійно.
А якщо залишилися питання, то поставте їх нашим фахівцям. Допоможемо, розповімо та підберемо складові для системи опалення у вашому будинку чи квартирі.