Facebook Pixel

ТОП-10 матеріалів для теплих електричних підлог: огляд та їх порівняння

ТОП-10 матеріалів для теплих електричних підлог: огляд та їх порівняння

Електрична тепла підлога – простий спосіб підвищити рівень комфорту у квартирі або будинку. Але продавці пропонують стільки матеріалів за різною ціною, з різними складовими, що у замовника, далекого від опалювальних систем, просто розбігаються очі. Наші експерти підготували огляд складових для теплої підлоги. У ньому вони розкажуть, чому краще вибрати той чи інший матеріал.

Кабелі для теплої підлоги

Кабельна тепла підлога – це одно- або двожильна струмопровідна жила, яка монтується в стяжку або плитковий клей.

Одножильний кабель складається з 1 жили, яка є нагрівальним елементом, і проводить електричний струм. Вона загорнута у 3–4 шари ізоляційного матеріалу. Особливість одножильного кабелю – він повинен починатися та закінчуватися в одній точці. Тому жила укладається за певною схемою у стяжку.

Двожильний кабель – складається зі струмопровідної та нагрівальної жили, укладених в оболонки, що екранують. Він використовується у приміщеннях з нестандартним плануванням. Може починатися та закінчуватися у різних точках. При монтажі на вільний кінець кабелю надягають ізоляційну муфту.

Сучасні двожильні кабелі з товщиною 3,5–4 мм можуть монтуватися в плитковий клей. Наприклад, тонкий кабель Hemstedt. Ціна струмопровідних жил цього виробника стартує від 2900 грн/1 кв. м. Аналогічні кабелі ТМ ArnoldRak коштуватимуть 2400 грн/1 кв. м.

Нагрівальні мати

Нагрівальні мати – це резистивний двожильний кабель, закріплений на пластиковій сітці. Його перевага перед звичайною резистивною жилою:

 • простота монтажу, оскільки він вже укладений із певним кроком;
 • встановлюється у плитковий клей.

Ціна нагрівального мату Fenix (Чехія) починається від 2300 грн/кв. м. Продукція Arnold Rak стартує від 3800 грн/кв. м.

Оболонки, що екранують для кабелів

Основний страх у власників теплої підлоги – це можливість його займання, наявність електромагнітного випромінювання. Теоретично це малоймовірно, але при виборі кабелів звертайте увагу на наявність ізолюючого шару з тефлону.

Цей матеріал витримує температуру до 250 градусів без займання, повністю пригнічує електромагнітне випромінювання. Кабелі із тефлоновою ізоляцією виробляють компанії Hemstedt, Schwarz.

Виробник із США HeatTech пропонує жили із чотиришаровим тефлоновим покриттям. Ціна кабелів цього виробника складає 4500–5000 грн за бухту з 14 погонних метрів.

ІЧ-плівки

Інфрачервоні плівки – це карбонова маса, що нанесена на синтетичну основу. Виділяють смугасті та суцільні ІЧ-плівки. Перші належать до класу «Стандарт», другі – до Преміум. Їх особливості дивіться у таблиці

Смугасті

Суцільні

 • виконані з вуглецевого порошку методом друкування;
 • мідна пластина з'єднана зі сріблястим покриттям методом стиснення;
 • середній термін служби – 10 років;
 • нагрівальні поверхні йдуть смугами;
 • ріжеться лише за довжиною смуги;
 • ціна стартує від 250 грн/м. п. при ширині плівки у 50 см.
 • виконані з волокнисто-вуглецевої суміші методом пресування;
 • пластини з'єднані методом склеювання;
 • середній термін служби – 50 років;
 • нагрівальна поверхня суцільна по всій площі плівки;
 • ріжеться у будь-якому напрямку;
 • ціна стартує від 700 грн/м. п. при ширині 50 див.

Складання рейтингів – справа невдячна, а покупцю слід орієнтуватися насамперед на площу кімнати, її призначення, фінішне покриття, власний бюджет. Залишились питання? Ставте. Розкажемо, допоможемо та підберемо теплу підлогу виходячи з ваших побажань.

Related Posts

Меню