Людина – істота ніжна і, у певному сенсі, ненадійна. Вона може існувати при певних температурах, складі повітря та вологості в приміщенні. Надлишок водяної пари у кімнатах сприяє розмноженню плісняви, іншої патогенної флори. Мешканці квартири починають хворіти на респіраторні захворювання. Недостатня вологість викликає сухість очей, слизових оболонок носа та горла та, за підсумком, власники житла все одно хворіють.
У житлових приміщеннях має бути оптимальна кількість водяної пари в повітрі. Тому при встановленні теплої підлоги (а це великий радіатор площею у всю кімнату), власників квартири цікавить, як вона впливатиме на вологість у приміщенні.
Нормальна кількість вологи в кімнаті становить 30–60%, оптимальний варіант – 45%. Мешканці вибирають комфортні умови спираючись на власні уподобання. У дитячій кімнаті педіатри рекомендують встановити вологість у межах 50–55%. Для її визначення використовують гігрометри.
Фактори, що впливають на кількість вологи в повітрі:
Тепла підлога – це резистивні кабелі або інфрачервоні плівки, які укладають у стяжку або під фінішне покриття. Вони нагрівають підлогу, стіни, предмети та потім повітря. Тому конвекційні потоки, як при використанні радіаторів чи камінів, не утворюються.
Температура теплої підлоги становить максимум +28–30 градусів. Нагріте повітря повільно підіймається нагору, повітряні потоки відсутні. Приміщення нагрівається, зайва волога видаляється. Але вологість у квартирі під час роботи підлогової системи опалення залишається у фізіологічних нормах.
Зазвичай, підлогові системи не є єдиним джерелом опалення будинку. Вони працюють одночасно із радіаторами центрального опалення. Тому підсушуюча дія батарей підсилюється температурою теплої підлоги.
Якщо ви страждаєте від сухості очей, носа, то зверніть увагу на кількість водяної пари в приміщенні. Для їх виміру потрібно купити гігрометр.
Рекомендації фахівців:
Якщо є можливість вибору, встановіть ІЧ-плівки. Вони менше сушать повітря ніж кабельні системи опалення. А виміряти вологість, подбати про оптимальні параметри – це завдання власника квартири чи будинку. У наступних статтях наші експерти розкажуть, із чого складається система теплої підлоги та проведуть детальний розбір кабельних систем та ІЧ-плівок.