Facebook Pixel

Як працюють програмні терморегулятори: простою мовою

Як працюють програмні терморегулятори: простою мовою

Терморегулятор – обов'язковий елемент будь-якої системи опалення. Його завданням є перервати або відновити подачу електричного струму, газу до котла при досягненні певної температури повітря в приміщенні або теплоносія. Зазвичай, до нього в комплект ідуть термодатчики.

Існує 2 види пристроїв – механічні та електронні (вони програмовані). Як працює програмний терморегулятор, розповідають наші експерти.

Програмований терморегулятор

Принцип роботи такого приладу – спеціальне реле замикає або розмикає електричне струм при досягненні певної температури. У комплекті до термостата обов'язково є датчики, що передають інформацію про температуру повітря в приміщенні. При її зменшенні електричний ланцюг замикається, кабель або мати розпочинають нагріватися. При досягненні запрограмованих показників реле розмикає ланцюг, система опалення вимикається.

Господар приміщення може встановити час роботи теплої підлоги, коли він повинен включатися за його відсутності, температуру нагрівальних елементів, у тому числі й у кожній окремій кімнаті.

Сучасні моделі терморегуляторів керуються дистанційно за допомогою мобільних гаджетів. Їх можна встановити у будь-якому приміщенні – у вітальні, санвузлі, гаражі, цеху на виробництві.

Переваги програмованого терморегулятора:

  • економія електроенергії – прилад оснащений чуйним датчиком, зміна температури на 1 градус дає можливість увімкнути або вимкнути систему опалення. Така точна настойка неможлива для механічних приладів;
  • програмування температурного режиму у приміщення у різні періоди доби, дні тижня;
  • налаштування роблять 1 раз – воно не зміниться без бажання та участі господаря квартири;
  • безпека для дітей, домашніх вихованців – зазвичай, програмовані терморегулятори є прямокутним приладом, що кріпиться до стіни. Якісь частини, що виступають, ручки, деталі відсутні. Такий пристрій дітям та тваринам нецікавий;
  • відсутній ризик ураження електричним струмом, оскільки до приладу не потрібно торкатися – запрограмував 1 раз, і він працюватиме без господаря.

І головний плюс програмованого терморегулятора – це адаптивна функція. Система обігріву увімкнеться за півгодини-годину (параметри налаштовують самостійно господарям) до приїзду додому. У цей час температура у будинку буде вже на потрібному рівні.

Як вибрати термостат

Виробники опалювальних систем пропонують великий вибір обладнання. На що звернути увагу при купівлі термостата:

  • характеристики приладу – які датчики потрібно, скільки функцій підтримує, з якими типами теплої підлоги можна використовувати;
  • звернути увагу на гарантійний термін та бренд виробника – у цьому випадку краще доплатити за репутацію і відому торговельну марку, ніж потім купувати новий термостат;
  • визначитися з місцем встановлення, методом керування приладом – якщо його планують встановити в дитячій кімнаті, то в ньому має бути функція «захист від дітей». Крім того, можливість керування по Wi-Fi дозволяє регулювати та контролювати температуру в будинку, роботу всієї системи опалення віддалено.

І остання рекомендація. Визначившись з типом і брендом приладу, прочитайте відгуки про нього на форумах, сайтах відгуках. Це корисна інформація, якій можна довіряти.

У наступних оглядах наших експертів читайте про особливості використання нагрівальних матів у холодних регіонах нашої країни, ефективність різних видів утеплювачів.

Related Posts

Меню