Facebook Pixel

Як забезпечити рівномірний розподіл тепла у системі теплої підлоги?

Як забезпечити рівномірний розподіл тепла у системі теплої підлоги?

Підлогові системи опалення – це зручність та комфорт для мешканців квартири чи будинку. Їх укладають у санвузлах та кухнях, дитячих кімнатах та гаражах. Вид теплої підлоги залежить від призначення приміщення, фінансових можливостей власника житла. Тому дуже хочеться, щоб вкладення окупилися. Цей момент забезпечить лише рівномірний розподіл тепла у системі, оскільки зменшуються витрати на електроенергію, газ для водяного опалення підлоги.

Грамотне укладання

При монтажі кабельних систем та інфрачервоних плівок слід враховувати відстань від радіаторів центрального опалення (30 см), відступи від стін (10 см). Таким чином, ділянки підлоги під батареями не перегріватимуться.

І головне! На рівномірне розподілення тепла впливає спосіб укладання нагрівальних елементів. Для матів на армувальній сітці, карбонових ламелей змінити їхній напрямок неможливо, але не для резистивного кабелю. У холоднішій частині кімнати можна зменшити крок між його витками, в теплій – зробити його більше. Так приміщення буде рівномірно прогріватися.

Для водяних систем існує 2 методи укладання труб:

  1. Змійка – у місці, де труба з'єднується з колектором температура теплоносія вища, ніж у протилежному кінці. Різниця може досягати 5 градусів. Виправити ситуацію можна уклавши 2 комплекти труб, але це не економічно.
  2. Спіраль (равлик) – укладання труб починається по периметру кімнати (біля стін). Тобто на зовнішніх витках циркулює гарячіша вода. Ближче до центру діаметр витка зменшується. Це нівелює зниження температури теплоносія. Спіраль є найкращим вибором при укладанні труб для водяної системи опалення.

Використання утеплювачів

Ефективність будь-якої системи опалення залежить від обсягів тепловтрат. Чим вони нижчі, тим рівномірніше розподіляється тепло, воно не витрачається на обігрів фундаменту будинку, стелі у сусідів у квартирі знизу, зменшується споживання електроенергії чи газу.

При виборі теплоізолятора звертайте увагу на показник теплопровідності. Зараз найкращим є рідкий утеплювач з керамічними мікросферами. Але він використовується для обробки металевих поверхонь. Оптимальний варіант для підлогових систем обігріву – це мінеральна вата у рулонах чи матах.

Виключення зламів та помилок при проектуванні

Технічні помилки, злами обладнання істотно впливають на розподіл тепла в приміщенні. До них відносяться:

  • неправильний монтаж датчиків;
  • злам датчиків чи терморегулятора;
  • помилка при виборі потужності нагрівальних елементів;
  • перебої при подачі електроенергії, зміні сили струму та потужності.

Порушення правил експлуатації

Порушення правил експлуатації може викликати локальне перегрівання теплої підлоги. Заборонено встановлювати на нагрівальні мати габаритні меблі, крісла-мішки. Це призводить до перегріву підлоги на певних ділянках, її зламу.

Для рівномірного розподілу тепла при кабельних системах меблі повинні бути на ніжках. Найкращий варіант – також не встановлювати на резистивні кабелі шафи чи дивани.

Правильне розподілення тепла – це комплекс заходів, який починається з грамотного монтажу підлогових систем опалення та закінчується дотриманням правил їх експлуатації. У наступних оглядах наші експерти розповідають про вплив теплої підлоги на вологість у приміщенні та у чому різниця між звичайною теплою підлогою та інфрачервоною теплою плівкою?

Related Posts

Меню