Facebook Pixel

Як зробити теплу підлогу на дачі?

Як зробити теплу підлогу на дачі?

Дача - це приватна садиба для періодичного або цілорічного проживання. Природним бажанням господаря є затишок, наявність сучасних систем опалення, інших побутових зручностей.

Тепла підлога вважається найбільш економічною та екологічною системою обігріву приміщень. Виробники пропонують різне обладнання для дому та квартири. Як зробити теплу підлогу на дачі розповідають наші експерти.

Чому вибирають теплу підлогу для дачі

Основна причина - по такій підлозі приємно ходити і торкатися рукою, дитина не застудиться, відсутні протяги. Площа нагрівальних елементів досягає кількох десятків квадратних метрів і приміщення швидко прогрівається.

І головне! Будинок має бути утеплений. В цьому випадку тепла підлога на дачі можна використовувати як основну систему опалення. Інакше – лише як додаткову.


Які зробити теплі підлоги на дачі – водяні чи електричні?

Дачний будинок - це поодинока будова, тому господар може використовувати і водяну, і електричну систему. При виборі водяного опалення підлоги враховуйте наступне:

  • її потрібно вказати у технічній документації будівлі;
  • водяні труби монтують одночасно з газовим або електрокотлом;
  • в зимовий час є ризик замерзання теплоносія - у сильні морози або якщо господарі довго відсутні;
  • вартість його монтажу вища, ніж електричної теплої підлоги;
  • якщо дача не призначена для цілого року проживання, то встановлювати таку систему недоцільно.

Водяні теплі підлоги на дачі встановлюють лише у стяжку. Сенс монтувати його лише в одній кімнаті відсутня.

Електричні системи не бояться низьких температур, не вимагають погоджень, не вносяться до технічної документації до будинку. Їх можна вмонтовувати під різне фінішне покриття. Навіть в одному дерев'яному або цегляному будинку можна встановити різні типи електричної теплої підлоги, залежно від призначення кімнати.

Види електричної теплої підлоги для дачі

При виборі електричної системи опалення зважайте на призначення кімнати, матеріал фінішного покриття.

Тип кімнати

Система опалення та вид фінішного оздоблення

Ванна, туалет, кухня

резистивний, тонкий кабель у стяжку. Фінішне покриття у цьому випадку – кахельна плитка або керамограніт. Якщо на підлозі настелений лінолеум, можна використовувати ІЧ-плівки.

Дитяча кімната

ІЧ-плівки, оскільки вони не випромінюють електромагнітні хвилі. Покриття – ламінат, паркет, ковролін, лінолеум.

Інші кімнати

Будь-які системи - кабель, нагрівальні мати, ІЧ-плівки в залежності від покриття для підлоги. Кахель - резистивний кабель, нагрівальні мати. Інші види покриття – нагрівальні мати, резистивний кабель, ІЧ-плівки.

Як зробити теплу підлогу на дачі

Методика укладання системи опалення не залежить від виду приміщення – дача, заміський будинок чи квартира. Методика монтажу складається з наступних етапів.

  1. Підготовка основи – зробити заливку чорнової стяжки, вирівнювання готової підлоги за допомогою наливних сумішей, обробка ґрунтовкою.
  2. Монтаж термостата, датчиків та системи опалення.
  3. Перевірка теплої підлоги.
  4. Укладання фінішного покриття – кахель, ламінат, лінолеум.

Зробити теплу підлогу на дачі можна самостійно. Але краще пристрій системи опалення довірити професіоналам. Це дозволить унеможливити помилки при монтажі, гарантує безперебійну роботу резистивних кабелів або ІЧ-панелей.

Не можете визначитися, який вид опалення вибрати? Зверніться до наших фахівців. Розповімо, як доглядати за теплою підлогою, про чищення, обслуговування та ремонт, плюси та мінуси систем опалення, запропонуємо економічний варіант з урахуванням ваших побажань.

Related Posts

Меню