Тепла підлога – не просто кабелі у стягелі або нагрівальні мати. Це система, в якій кожен елемент виконує свою роль і виключити його неможливо. Їхня кількість залежить від виду теплої підлоги. У статті наші експерти розповідають про компоненти різних систем опалення підлоги.
З чого складається тепла підлога
Існує 3 види підлогових систем опалення – водяна, електрична кабельна та інфрачервона. Загальними компонентами є:
- Термостат – механічний, програмований – включає або припиняє подачу тепла при досягненні температури, яку встановив користувач.
- Датчики температури – йдуть у комплекті із термостатом. Можуть бути виносні чи вбудовані. Їхнє завдання – виміряти температуру підлоги, повітря в приміщенні.
- Теплоізолюючі підкладки різних видів – мати, піноізол, керамзит, мінеральна вата в рулонах – залежно від особливостей приміщення та побажань його власника.
Кабельна система
Виробники випускають 2 види кабельних систем – це резистивний провід та нагрівальний мат, який укладено на підкладці із синтетичної нитки.
Компоненти теплої підлоги:
- резистивний кабель – одножильний або двожильний. Використовується для організації підлоги в стягель. Перший вид повинен починатися та закінчуватися в одній точці, другий – у різних місцях кімнати.
- сполучні муфти – входять до ремкомплекту, використовуються для відновлення цілісності пошкодженого проводу, ізоляції місць з'єднання кабелю живлення. Заборонено застосовувати їх для нарощування довжини струмопровідної жили. Такі системи розраховані на певну площу обігріву;
- саморегульований кабель – може змінювати опір та відповідно температуру. Не рекомендований для системи опалення підлоги. Але якщо господар квартири хоче використовувати саме саморегульований кабель, це його право;
- перфорована стрічка – не входить до комплекту теплої підлоги, але без неї правильно укласти струмопровідні жили неможливо;
- цементний розчин, оскільки така система монтується у стяжку.
Нагрівальні резистивні мати
Особливість такої системи – жила, що гріє, покладена на синтетичну підкладку. Монтується у плитковий клей. Компоненти нагрівального мату:
- резистивний двожильний кабель;
- сполучна муфта – компонент, який з'єднує нагрівальний кабель з живильним проводом;
- кабель живлення – монтується в стіну, з'єднується з терморегулятором;
- сітка з полімерних матеріалів – на ній закріплений нагрівальний дріт, що дозволяє обійтися без перфорованої монтажної стрічки. Полегшує процес укладання нагрівального мату, що є армувальним матеріалом для фінішного покриття;
- плитковий клей, самовирівнююча суміш – нагрівальні мати монтуються одночасно з установкою плитки.
ІЧ-плівки
ІЧ-плівки – це ламелі карбону, який закріплений смугами або суцільною масою на підкладці. Монтуються під фінішне покриття, при укладанні не потрібні професійні знання. У комплект входить:
- сама плівка – смугаста чи суцільна;
- кліпса-конектор або «крокодил» – для підключення нагрівальній ламелі до дроту;
- бутилова стрічка – для ізоляції контактів у місцях з'єднання дроту та ламелів;
- термостійка ізоляція.
Додатково необхідна термоізолююча підкладка на вибір власника квартири. Вона укладається під карбонові ламелі, якщо фінішне покриття виконане з дерева, то поверх нагрівальних елементів.
При виборі теплої підлоги слід звертатися до спеціалізованих онлайн або офлайн-магазинів. Менеджери підберуть повний комплект системи опалення з урахуванням її виду. А покупцеві не доведеться додатково бігати та шукати елементи, яких забракло.
А в наступних оглядах наші експерти розповідають:
- терморегулятори з функцією програмування: комфорт та економія;
- вплив теплої підлоги на вологість у приміщенні.