Захист теплої підлоги від перегріву – важливі моменти

Захист теплої підлоги від перегріву – важливі моменти

Перегрів теплої підлоги – це локальне підвищення температури на певній його ділянці. Єдиний випадок, зазвичай, закінчується добре. При постійному, багаторазовому перегріві певної ділянки система опалення підлоги вийде з ладу. Наші експерти розповідають про причини перегріву кабелів та інфрачервоних плівок та як його уникнути.

Причини перегріву підлогових систем опалення

Результат локального підвищення температури теплої підлоги – це її перегорання та повна непрацездатність, у гіршому випадку – деформація фінішного покриття. Імовірність займання дорівнює нулю, але цей момент також потрібно враховувати власникам приміщень.

Причини локального перегріву підлогових систем опалення.

Кабельна підлога

Інфрачервоні плівки

 • пошкодження кабелю під час монтажу, розшивання швів плитки;
 • порожнечі у стягелі, через які проходить кабель;
 • включення струмопровідних жил поза стягелем (хотіли перевірити чи працює ні);
 • скорочення довжини кабелю (це підвищує потужність підлоги);
 • жили були укладені хрест навхрест;
 • малий крок між витками кабелю;
 • встановлення габаритних меблів – тепловіддача порушена, температура певної ділянки підлоги підвищується.
 • встановлення на плівки габаритних меблів, що призводить до порушення теплообміну;
 • подушки, крісла-подушки на системі опалення;
 • укладання плівок одна на одну;
 • порушення контактів, підрізування ізоляційних матеріалів;
 • пошкодження цілісності елементів, що гріють ІЧ-плівку.

І однакова причина перегріву для всіх видів підлогових систем опалення – відсутність терморегулятора.

Як уникнути перегріву кабельних підлог

Перед монтажем будь-якого виду теплої підлоги слід підготувати план приміщення. На ньому слід зазначити місце розташування кабелів або плівок, датчиків, термостата. Крім того, на кресленнях треба відзначити місце, де будуть встановлені меблі, ванна або пральна машина та їх розміри. Це надалі допоможе під час ремонту, заміні предметів інтер'єру.

При заливці стягеля чітко дотримуйтесь пропорцій піску, води, цементу та пластифікаторів. Це зробить його еластичним, допоможе запобігти утворенню повітряних кишень. Чорнова підлога має бути чистою.

Під час встановлення кабелів використовуйте монтажну стрічку. Це буде запобігати накладанню струмопровідних жил одне на одну, допоможе чітко дотримуватися відстані між витками.

Не порушуйте правил організації стягеля. Його заливають за температури – +10–25 градусів, повинні бути відсутні протяги. Одне приміщення заливають розчином протягом 1 дня. Стягель щодня змочують водою, щоб уникнути розтріскування та утворення порожнин. Теплу підлогу можна включати через 4 тижні після фінішної заливки.

Кабельна підлога у стягелі витримує вагу масивних меблів. Але все-таки цей фактор, який може спричинити локальне підвищення температури струмопровідної жили, слід виключити.

Як уникнути перегріву ІЧ-плівки

Інфрачервоні плівки укладають під тонке фінішне покриття. Це ламінат, килими, лінолеум. Їх максимальна товщина становить 0,8 см. Тому плівки не витримують вагу габаритних меблів. Навіть подушка, кинута на підлогу, може спричинити локальне підвищення температури карбонової маси. Уникнути цього допоможе скрупульозне дотримання правил укладання та експлуатації ІЧ-плівок.

Перегрівання підлогової системи опалення – це гарантований її злам. І якщо заміна ІЧ-плівки не потребує значних витрат, то ламання кабельної системи дорівнює новому капітальному ремонту в приміщенні. Тому дотримуйтесь правил укладання, експлуатації теплої підлоги. Не допустити їх перегрівання – це у ваших силах.

Залишайтеся з нами. Наступні теми у нашому блозі:

 • чому інфрачервона тепла підлога – оптимальний вибір для алергіків;
 • екологічність теплої підлоги та їх вплив на довкілля.

Related Posts

Меню